Yargıtay'dan siyasi görüşme iddialarına yalanlama

Yargıtay'dan siyasi görüşme iddialarına yalanlama.10067
  • Giriş : 13.06.2008 / 17:19:00

Yargıtay "Yalçınkaya'nın, bir siyasi parti lideri ile görüştüğü yönündeki haberlerin gerçek dışı'' olduğunu bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, ''Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın Danıştay'ı ziyareti sırasında, bir siyasi parti genel başkanı ile görüştüğü yönündeki haberlerin gerçek dışı'' olduğunu bildirdi.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, Yalçınkaya ile Yargıtay Cumhuriyet Başsavcıvekili Kublay Özkan'ın, Danıştay Başkanlığına seçilen Mustafa Birden, Danıştay Başkan Vekilliğine seçilen Semra Kayır ve Danıştay 2. Daire Başkanlığına seçilen Kamuran Erbuğa'ya, önceden alınan randevu uyarınca nezaket ve kutlama ziyareti gerçekleştirdiği ifade edildi.

Açıklamada, ''Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı ile Yargıtay Cumhuriyet Başsavcıvekilinin Danıştay Başkanı, Başkanvekili ve Daire Başkanını ziyareti haber konusu yapılacak ise basın meslek ilkeleri gereğince ziyaret olduğu gibi aktarılmalı, değişik başlıklarla çarpıtılıp, içeriği ve sonucu tamamen yanlış şekilde topluma gerçek dışı bilgi verilmemelidir'' denildi.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal da sabah çıktığı bir televizyon kanalında böyle bir görüşmenin kesinlikle olmadığını, bazı basın organlarının bunu yazdığını ifade etmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious