Yarım saatte gelen güzellik için hazır olun!

  • Giriş : 14.05.2006 / 00:00:00

"Öğle yemeğine çıkıyorum" diyerek işyerinizden ayrılıp yüz gerdirmeye gidebilir, kırışıklıklarınızdan kurtulup kaşlarınızı kaldırtabilirsiniz! Formsante, 30 dakikalık operasyonları derledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

- Thermage Cihazı: Radyo dalgalarıyla uygulanan bu yöntem alın, göz ve ağız çevresinde, yanaklarda, çene ile çene altında başarılı sonuçlar veriyor. Yöntem, karın, bacak, kalça ve kollardaki gevşekliklerin toparlanmasında da etkili. Tek bir seans yeterli oluyor. Ücreti 2 ile 4 bin YTL arasında.
2- N-Lite ve Quantum Lazer: İnce çizgileri yok etmede, güneşin tahrip ettiği cildin onarılmasında, yanıklarda veya doğuştan olan kahverengi lekelerin giderilmesinde etkili. Quantum'un bir seansı 150 dolardan, N-Lite'n ise 200 dolardan başlıyor.
3- İplikle asma: Asma teknikleri, sarkma olan kaş, yanak, boyun bölgelerinde etkili oluyor. Bazı asma teknikleri dudak, kalça ve memede de kullanılıyor. Tek bir operasyon yeterli oluyor. Ücreti 1000 ile 3 bin YTL arasında değişiyor.

Kırışıklıklara karşı:
1- Plazma Jel: Kendi kanınızdan özel bir yöntem ile elde edilen 'plazma jel', yüzünüze enjekte ediliyor. Yüz ve boyundaki kırışıklıklar ile gözaltlarında etkili. Elmacıkkemiklerinin ve dudakların da daha belirgin hale gelmesini sağlıyor. Ücreti ortalama 2 bin YTL.
2- Botoks: Kasların hareketleri sonucu oluşan kırışıklıkların giderilmesinde etkili. Ortalama etki süresi 6 ay. Kaş arası alındaki yatay çizgiler ve göz çevresindeki kazayaklarının toplam ücreti 400-500 YTL arasında değişiyor.
3- Hyaluronik asit: Kırışıklıkları ve dudakları doldurmak için en çok kullanılan ve en zararsız olan maddeler bu asitten üretiliyor. Kırışıklıklara karşı da çok etkili, 5-10 dakikada yapılıyor. 6 aylık etkiye sahip olanlar ortalama 400 YTL, 5 yıllık etkiye sahip olanlar ise 1200 YTL.
4- Mikrodermabrazyon: Soyma işlemi olarak bilinen mikrodermabrazyon, cildin yenilenmesi için gerekli mekanizmaları uyararak, hücre bazında yenilenmesinde ve kollajen üretiminde etkili. Tüm çizgilere, kırışıklıklara, yara ve akne izlerine karşı etkili. Tek seans 100 YTL
5- Otolog yağ transplantasyonu: Vücudun yağ içeren bölgelerinden iğne ile yağ alınması ve bunların yüz derisi altına enjekte edilmesi esasına dayanıyor. Derideki düzensizliklerin ve kırışıklıkların giderilmesi, yüz hatlarının düzeltilmesinde etkili. Ücreti 1000-1500 YTL arasında
6- Fibrojel Enjeksiyonu: En önemli fonksiyonu, kendinize ait hücrelerle cildinizin yaşlanma sürecini yavaşlatması ve incelmesini engellemesi. Kırışıklıkları da gideriyor. Yöntemin etkisi 3 yıl sürebiliyor. Ücreti 2 bin euro.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious