Yarın, vergi borcu olanlar için son gün!

Yarın, vergi borcu olanlar için son gün!.8105
  • Giriş : 30.12.2008 / 22:54:00

Maliye Bakanlığı, vergi borçu kolaylığından yararlanmak isteyenlerin, ödemelerinin ilk taksitlerini 31 Aralık'a kadar ödemelerini bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Maliye Bakanlığı, vergi borçlularının 18 ay ve yıllık yüzde 3 faiziyle borçlarını ödemesine olanak sağlayan düzenlemeden yararlanacak mükelleflerin, ödemelerinin ilk taksitlerini 31 Aralık'ta mesai saati bitimine kadar ödemeleri gerektiği uyarısı yaptı.

Maliye Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, vergi borçlulularının süresinde ödeyemedikleri borçlarıyla ilgili düzenlemeyi hatırlattı. Mükelleflere ödemede kolaylık tanıyan ve kamu alacaklarının Hazine'ye intikalini sağlamak amacıyla vergi mevzuatında yer alan tecil ve taksitlendirme müessesesinden zor durumda olan tüm mükelleflerin yararlanmalarının sağlandığını belirten Maliye, başvuruda bulunan mükelleflerin borçlarının, ilk taksit 2008'in aralık ayından başlamak üzere 18 ayda 18 eşit taksitte ödenecek biçimde taksitlendirildiğini bildirdi. Düzenleme kapsamında borçları tecil ve taksitlendirilen mükelleflerin taksitlendirmeyle sağlanan bu olanaktan mahrum kalmamak için ilk taksitlerini 31 Aralık mesai saati bitimine kadar ödemeleri gerektiği hatırlatıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*