Yarın akşam kazanıp bir üst tura çıkmak istiyoruz!

Yarın akşam kazanıp bir üst tura çıkmak istiyoruz!.7923
  • Giriş : 12.12.2006 / 00:00:00

Zico, yarın akşam UEFA Kupası'nda oynayacakları Eintracht Frankfurt maçını kazanıp bir üst tura ismini yazdırmak istediklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

UEFA Kupası 2. tur (H) Grubu'nda Almanya'nın Eintracht Frankfurt takımı ile oynayacak karşılaşma öncesinde Samandıra Kamp Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Zico, yarın akşam güzel bir sonuçla bir üst tura çıkmak istediklerini belirterek, "Bir üst tura çıkmak istiyoruz işimizi kolay olmayacak bunu biliyoruz. Güzel bir mücadele sergileyerek sahadan üç puanla ayrılmak istiyoruz. Yarınki maçta beraberlikte bize yetecek ama galip gelerek kendimizi üst tura yazdırmak istiyoruz" diye konuştu.

Zico, yarinki maç öncesi kaptan Ümit Özat'ın takımdaki yerini alamayacağını, Mehmet Yozgatlı'nın düzeldiğini fakat yedek kulübesinde oturacağını, Kezman'ın durumunun ise henüz netlik kazanmadığını söyledi. Zico, Kezman'ın tırnağındaki sorun giderilirse bu futbolcunun forma giyeceğini kaydetti.

Grupta "İkinci olmayı mı yoksa üçüncü olmayı düşünürsünüz ?" şeklindeki soruya Zico, "Şu anda kafamızda tek bir düşünce var. Yarın akşam sahadan galibiyetle ayrılıp bir üst tura çıkmak. Bundan sonra rakip kim olursa olsun farketmez. Hangi takımın zayıf olduğu konusunda yorum yapmak yanlış olur. Tüm takımlar içinde denge var. Biz yarınki maçı kazanalım daha sonra gelecek rakipleri düşünürüz" diye cevap verdi.

- "VERİLEN CEZA HERKESE ÖRNEK OLSUN" -

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından Galatasaray ile oynanan maçta sahaya atılan maddelerden dolayı Fenerbahçe Kulübü'ne verilen üç maçlık cezasının sorulması üzerine tecrübeli çalıştırıcı, şöyle konuştu:

"Taraftar bazen duygusal davarnabiliyor. Tepki verebiliyor. Ancak bu ceza her taraftara örnek olması gerekiyor. Böyle ceza alınca aslında taraftarlar kendilerini cezalandırıyor. Üç maç bizimle olamayacakla. Cezaların açtığı sonuçlar var. Bu ceza tüm taraftarlara örnek olsun"

- BORAL: "YENMEZSEK YENİLMEYECEĞİZ" -

Zico'nun düzenlediği basın toplantısının ardından toplantıya katılan Sarı-lacivertli kulübün genç futbolcularından Uğur Boral da, yarın akşam rakiplerini yenemeseler dahi yenilmeyeceklerini söyledi.

Son haftalarda üst üste başarılı sonuçlar aldıklarını belirten genç futbolcu, "7 puan ilk yarıyı önde tamamladık. Moral ve motivasyon yönünden üst seviyedeyiz. Çalışmalarımız sürüyor. Yarın bize beraberlik yetecek ama tabiki maçın gidişatı da önemli. En azından yenemeyorsak yenilmeyeceğiz" diye konuştu.

Uğur Boral, Galatasaray maçında çıkan olaylar sonrasında verilen ceza ile ilgili olarak da, "Bizim için taraftar oldukça itici bir güç., Birazda hatayı kendimizde aramak gerekiyor. Sırf Galatasaray maçını kazanmak için diğer üç maçı tehlikeye attık. Biraz daha bilinçi olmamız gerekiyor"dedi.

Sarı - lacivertli takım, Samandıra Tesisleri'nde basına 15 dakikası açık bir çalışma yaparak Frankfurt maçının hazırlıklarını tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious