'Yarın Başbakan Erdoğan ile görüşeceğiz'

  • Giriş : 19.06.2006 / 00:00:00

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sabancı, yarın Ankara'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşeceklerini bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

TÜSİAD tarafından hazırlatılan ''Eğitim ve Sürdürülebilir Büyüme: Türkiye Deneyimi, Riskler ve Fırsatlar'' raporunun tanıtım toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Sabancı, Türkiye'nin gündemine bir çok konunun geldiğini, geçtiğini belirterek, ''Türkiye inşallah AB yolunda ilerlemeye devam edecek'' dedi.

Eğitimde kalıcı reformların yapılmasını beklediklerini ifade eden Sabancı, bir soru üzerine, ''Sayın Mustafa Koç ile birlikte Sayın Başbakan'dan randevu istedik. Kendileri bize randevu verdiler. Yarın Ankara'da görüşmeye gideceğiz'' diye konuştu.

Sabancı, Mayıs ayının ikinci yarısından itibaren yurt dışında AB ülkelerinde yoğun temasları olduğunu, bunlarla ilgili Başbakan Erdoğan'a bilgi sunacaklarını ve güncel ekonomik konularla ilgili görüş alışverişinde bulunacaklarını bildirdi.

Ayrıca, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan'ın TÜSİAD ile ilgili açıklamalarının hatırlatılması üzerine Sabancı, demokratik bir ortamda farklı düşünceler, görüşler olacağını ifade ederek, "Bizim söylemek istediğimiz, önümüzde bir AB süreci var. Bu rotadan sapılmadan çalışmalara, tüm kesimlerin aynı kararlılık ve tutarlılıkla devam etmesi gerekir'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious