Yarın bu stadda maç var!

Yarın bu stadda maç var!.12284
  • Giriş : 25.01.2008 / 13:24:00

Sivasspor ile Fenerbahçe arasındaki maçın oynanacağı 4 Eylül Stadı'nın zemini, kar yağışı ve buzlanmaya karşı branda ile korunuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Spor kamuoyu tarafından merakla beklenen Sivasspor-Fenerbahçe maçı öncesinde, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü karşılaşmanın oynanacağı 4 Eylül Stadı'nı maça hazır halde tutmak için yoğun çaba sarf ediyor.

Kar yağışı ve buzlanmaya karşı, saha zeminini korumak için stadın yeşil alanına branda örten Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ekipleri, gece saatlerinde etkili olan kar yağışının ardından brandanın üzerinde oluşan yaklaşık 2-3 santimetre kalınlığındaki kar örtüsünü de temizliyor.

Karşılaşmanın kar örtüsü ve buz olmayan bir zeminde oynanması için yoğun çaba gösteren ekipler, stadyumun tribünlerini de maça hazır hale getiriyor.

Zeminde buzlanma oluşmasını önlemek amacıyla brandanın güneşli havanın etkili olduğu saatlerde kaldırılacağını, kar yağışı ihtimalinin olduğu anlarda ise tekrar örtüleceğini belirten yetkililer, zeminin maç oynamaya müsait olduğunu ve şu an için buzlanma olmadığını bildirdiler.

MAÇA YOĞUN İLGİ

Bu arada, karşılaşmanın 4 gün önce satışa çıkarılan biletlerinin büyük bölümünün satıldığı bildirildi. 20 YTL'den satışa sunulan maraton tribünü biletleri ile 10 YTL'den satılan Gar tarafı kale arkası tribünü biletlerinin tamamının satıldığı, 10 YTL'den satışa sunulan havuz tarafı kale arkası tribünü biletlerinin de tükenmek üzere olduğu belirtildi.

Fenerbahçe taraftarlarına ise havuz tarafı kale arkasının sağ bölümünün ayrıldığı, sarı-lacivertli taraftarların 10 YTL'den satılacak biletlerini maç günü stadyumdan temin edebilecekleri bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious