Yarın Ecevit'in yaşgünü

  • Giriş : 27.05.2006 / 00:00:00

Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) tedavisi süren eski Başbakan Bülent Ecevit'in sağlık durumunda herhangi bir değişiklik olmazken, hastane önünde partililer ve basın mensuplarının bekleyişi sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Partililer, yarın GATA önünde yaşgünü kutlaması yapmaya hazırlanıyor. GATA'dan dün yapılan açıklamada ise, Ecevit'in sağlık durumunda değişiklik olmadığı bildirildi. Açıklamada, "Sayın Ecevit'in durumu, önceki gün yapılan açıklamada olduğu gibi devam etmektedir'' denildi. GATA'nın daha önceki açıklamasında, Ecevit'in koma durumunun devam ettiği kaydedilerek, "Yaşam destek ünitesine bağlı olarak solunum ve dolaşım fonksiyonları stabil olup,anestezesiyoloji yoğun bakım ünitesinde genel destek tedavi ve bakımı sürdürülmektedir'' denilmişti. Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen de Ecevit'i ziyaret ederek durumu hakkında bilgi aldı. Kahramanmaraş, Iğdır, Nevşehir ve Manisa'dan gelen vatandaşlar da GATA önüne gelerek destek verdi.

20 DEFTER DOLDU
Ecevit'in hastaneye kaldırılışının 8. gününde, Ecevit için hastane önünde açılan defterlerin sayısı 20'ye ulaştı. Vatandaşlar, Ecevit için açılan deftere şiirler, özdeyişler aracılığıyla duygularını aktardı. Ayşe Yiğiter adlı vatandaş da duygularını, "Benim yaşamımda hep var oldun, senin çocuklarımın yaşamında da var olmanı istiyorum" şeklinde aktardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious