Yarın kar geliyor

  • Giriş : 19.01.2007 / 00:00:00

Türkiye genelinde bugün (cuma) sıcaklıklarda önemli bir değişiklik olmayacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Meteorolojik verilere göre, tüm yurt parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, Batı Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısı ile akşam saatlerinden sonra İç Anadolu yağışlı geçecek.

Yağışlar; genellikle yağmur, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu ve İç Ege’de karla karışık yağmur, Sivas, Erzincan, Tunceli ve Bingöl’de kar şeklinde olacak. Lodos yurdun batı kesimlerinde kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek. Sabah saatlerinde yurdun iç ve doğu kesimlerinde sis görülecek. Sıcaklıklarda önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar, güney ve güneybatı (lodos) yönünden orta kuvvette, batı kesimlerde kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

Yarın, yurdun büyük bölümünde kar yağışı görülecek. Hava sıcaklığı yurdun iç ve batı bölgelerinde 3 ila 5 derece azalacak. İç Ege'de sabah saatlerinde kar yağışı beklenirken, Doğu ve Güney Doğu Anadolu'da etkili kar yağışı olacak. Karadeniz'in kıyı kesimlerinde ve Akdeniz'de yağmur bekleniyor. Ege Bölgesi'nin kıyısı da çok bulutlu geçecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious