Yarınlar güzel olacak

  • Giriş : 29.08.2006 / 00:00:00

Japonya'da ilk üç olur mu bilinmez ama 2010'da hedef şampiyonluk.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Son Avrupa Şampiyonası'nda gruptan çıkamayan, Dünya Şampiyonası'na wildcard (kontenjan) ile giden A Milli Basketbol Takımı adeta küllerinden doğdu. Japonya'ya kaprisli NBA yıldızları yerine yüreklerini ortaya koyan gençleriyle giden Antrenör Tanjeviç takım olunduğunda başarının geldiğini herkese kanıtladı. Ersan İlyasova, Hakan Demirel, Cenk Akyol, Ender Atsür, Semih Erden yaşlarından büyük oyun sergileyip Kaya Peker, Ermal Kurtoğlu, Serkan Erdoğan, Ender Aslan ve tabii ki İbrahim Kutluay gibi ağabeyleriyle bütünleşince onlar sahada coştular, 70 milyonu da ekran başında coşturdular.

AYAKTA ALKIŞLANIYORUZ Tüm Türkiye geçmişte yaşanan tatsızlıkları unuttu, geleceğe güven ve umutla bakıyor. Dünya Şampiyonası'nda ilk 8'e kalma başarısı gösteren 12 Cesur Yürekli adam salı günü son Olimpiyat Şampiyonu Arjantin'i eleyemese bile ayakta alkışlanacaklar. Çünkü onlar yok olan ümitleri yeniden yeşerttiler. Japonya'ya giderken kimsenin şans tanımadığı 12 Dev Adam, 2010'da Türkiye'de düzenlenecek Dünya Şampiyonası'nda hiç şüphesiz favoriler arasında olacak.

Sanki savaştan çıktık

A Milli Basketbol takımı gerek grup, gerekse 2. turdaki Slovenya maçında oldukça tempolu bir mücadele ortaya koyduğu için bol miktarda da sakatlık yaşadı. Takım adeta savaştan çıkmış gibi. Ancak buna rağmen herkes oynamak ve bu tarihi başarıda pay sahibi olmak istiyor. A Milli Takım Doktoru Adnan Bağrıaçık, ''Ersan'ın ayak bileğindeki tendon sertleşmesi devam ediyor. Kemiğe yapışma yerinde enflamasyon var. İbrahim'in ayak bileğindeki sakatlığı Slovenya maçında oynamasıyla çok arttı. İki oyuncunun da Arjantin maçında oynama ihtimali çok düşük" dedi. Bu arada Ermal'in parmak, Kerem'in bel, Ender'in ayak bileği, Kaya'nın diz, Hakan'ın uyluk, Serkan'ın diz ve Cenk'in parmak sakatlıkları devam ediyor. Fatih'in ise son maçta dudağı açıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious