Yarış atları otomobil fiyatına alıcı buldu

  • Giriş : 31.05.2006 / 00:00:00

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne (TİGEM) bağlı Eskişehir'deki Mahmudiye Tarım İşletmesi'nde yetiştirilen safkan Arap tayları açık artırma ile 17-76 bin YTL arasında değişen fiyatlarla alıcı buldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Açık artırmaya katılan vatandaşlar jandarmanın sıkı kontrolünden sonra işletmeye alındı. Satışlarda büyük rekabetin yaşanmasına neden olan 'Babakartal' adlı tay 76 bin YTL'ye Şanlıurfalı Bozan Güner tarafından satın alındı. TİGEM, 41 safkan Arap tayının satışından toplam 852 bin YTL gelir elde etti.

Bürokratik engellerden yakınan Mahmudiye Tarım İşletmesi Müdürü Tahsin Yağcı, bu engellerin kaldırılması halinde tay satışlarının daha da artacağını ve sektörün gelişeceğini kaydetti. 'Babakartal' adlı tayı satın alan Bozan Güner de bazı at yetiştiricilerinin ev ve arazilerini satıp at satın aldığını belirterek, "Ancak yaşanan olumsuzluklar nedeniyle sektör istenilen oranda büyüyemiyor. Bu kişileri de zarara uğratıyor. Bu nedenle at yetiştiriciliği yapmak isteyenlerin daha temkinli davranmaları gerekiyor." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious