Yarış ölümle bitti

  • Giriş : 01.09.2006 / 00:00:00

Üzerinde kuru sıkı tabanca bulunan bir kişi, yabancı plakalı BMW marka spor bir arabayla girdiği yarıştaki kazada hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Adana'da üzerinde Kanal D, Star, Show Tv ve Ulusal Medya Haber Ajansı yazılı basın tanıtım kartı, kuru sıkı tabanca bulunan bir kişi, yabancı plakalı BMW marka spor bir arabayla girdiği yarışta meydana gelen kazada hayatını kaybetti.
Alınan bilgiye göre olay saat 04.00 sıralarında Fevzipaşa Mahallesi, otogar yanı D-400 Karayolu üzerinde meydana geldi.

01 DS 480 plakalı Mehmet Demirel (24) idaresindeki araç ile B1 MK 69 yabancı plakalı İbrahim Neli (24) idaresindeki araç, D-400 karayolu üzerinde henüz belirlenemeyen bir sebeple yarışa girdi.

Mehmet Demirel idaresindeki otomobil, otogar civarında orta refüjün çimlerini sulayan ve sol şeritte bulunan Seyhan Belediyesine ait 01 2005 011 plakalı sulama aracına hızla çarptı. Çarptıktan sonra yaklaşık 50 metre sürüklenerek durabilen ve hurdaya dönen araçta sürücü olay yerinde hayatını kaybetti. Kaza sonrası sulama aracının sürücüsü İbrahim Balaban ve diğer aracın sürücüsü İbrahim Neli ise hafif şekilde yaralandı.

Olayın görgü tanıklarının verdiği bilgiye göre 2 aracın yarış halinde olduğunu ve sulama aracını fark edemediklerini söylerken, iki aracın da hatalı sollama yaptıklarını ifade etti.

Bu arada araç içerisinde sıkaşarak can veren sürücü Demirel'in üzerinde Kanal D, Star, Show Tv ve Ulusal Medya Haber Ajansı'na ait basın tanıtım kartı ile 7.65 milimetre çapında kuru sıkı markalı bir silah ve silaha ait mermiler de bulundu.

Sürücü Demirel'in aynı zamanda babasına ait polis memuru olduğu belirtilen bir adet de kimlik çıktı.

Kaza sonrası trafik kontrollü bir şekilde tek şeritten yapılırken, hurdaya dönen araçta sıkışan sürücü Mehmet Demirel ise Adana Büyükşehir Belediyesi'ne ait Cankur ekipleri tarafından çıkarılarak cenaze aracına bindirildi.

Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious