Yarışma için başvurular başladı

Yarışma için başvurular başladı.10391
  • Giriş : 02.12.2016 / 11:32:00

Portakal Çiçeği, Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisi ,Sapanca Doğapark Ve Necmi Şahin Eğitim Vakfı işbirliğiyle bu yıl 6.'sı gerçekleştirilen 'Engelli Öğrenciler Arası Serbest Konulu Resim Yarışması’ için başvurular başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenlenen yarışmaya; bedensel, görme, işitme engelli, dil ve konuşma güçlüğü destek eğitimi ihtiyacı olan, özel öğrenme güçlüğü bulunan yaygın gelişimsel bozuklukları bulunan zihinsel engelli, down sendromlu, otistik ve herhangi bir engelinden dolayı destek eğitimine ihtiyacı olan Türkiye geneli resmi ve özel özel eğitim kurumları, kaynaştırma sınıfları ve diğer okullarda eğitim alan engelli bireyler başvurabilecek.

Çocuklar serbest konulu resim yarışmasında hayallerini özgürce resmederek, Portakal Çiçeği Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisi tarafından ülke genelindeki okullara gönderilen şartnameye uygun olarak sürece katılabilecek. Yarışma 30 Nisan 2017’de son bulacak. Aralarında Ressam Devrim Erbil, Bedri Baykam gibi ünlü sanatçıların yer aldığı seçici kurul tarafından belirlenerek dereceye giren öğrenciler, Ağustos ayında Sapanca Doğapark’ta öğretmenleriyle birlikte 5 gün boyunca ağırlanacak, sanat ve doğa ile iç içe günler geçirecek, çeşitli hediyeler kazanacak. Engelli öğrencilerin eserleri son olarak Ankara Port Art Galeri’de sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Yarışma süreci ile ilgili tüm duyurular www.portakalcicegi.org adresinden duyurulacak.  

Öte yandan 2016 yılının dereceye giren eserleri ise 7 Ocak 2017 Cumartesi günü Saat 18.00’da açılışı gerçekleştirilecek tören ile sergilenmeye başlanacak.

Beşiktaş Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde açılacak sergide, 2 bine yakın eser bulunacak. Sergiye katılan tüm misafirlere engelli öğrencilerin resimleri hediye edilerek,Türk Eğitim Vakfı’na (TEV) bağışta bulunulacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*