Yarışmada yangın çıktı: 15 ölü

Yarışmada yangın çıktı: 15 ölü.19296
  • Giriş : 21.04.2008 / 14:46:00

Havai fişekler yüzünden çıkan yangında 15 kişi öldü, 40 kişi de yaralandı. Cesetler tanınmayacak hale geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ekvador'un başkenti Quito'da, bir gece kulübünde çıkan yangında kapılar kilitlenince insanlar kaçamadı. Olayda 15 kişi öldü, 40 kişi de yaralandı. Yetkililer, kurtarma görevlilerinin, yangının söndürülmesinin ardından yanmış cesetleri çıkarmak amacıyla aramalarını sürdürdüklerini belirttiler. Yerel bir radyo istasyonuna konuya ilişkin açıklamada bulunan Kızılhaç sözcüsü Henry Ochoa, yangının, gece kulübünden ateşlenen havai fişekler nedeniyle çıktığını söyledi.

KAPILARI AÇAMADILAR

Yangının kontrol altına alındığını ifade eden Ochoa, kaç kişinin hayatını kaybettiği hakkında ise bir bilgi sahibi olmadığını kaydetti. Yetkililer 300 kişinin bulunduğu gece kulübünde 15 kişinin kilitli olan kapıyı açamadığı için dışarıya çıkmayı başaramadığını söyledi. Kulübün müzik sistemini düzenleyen Raul Carrera, kapının açılmaması üzerine bir grup insanın birlikte tuvalete koştuklarını ve kaçmayı başardıklarını kaydetti.

CESETLER TANINMAYACAK HALDE

Carrera, olay sırasında arkadaşlarını kaybettiğini ve etrafı kaplayan duman yüzünden hiç kimseyi kurtaramadıklarını ifade etti. Yangında tanınmayacak hale gelen cesetlerin kimlik teşhisi için çalışmalar sürüyor.

BUGÜN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious