Yarıyıl tatili uzayınca çocuklar bakın ne yaptı

  • Giriş : 27.01.2006 / 00:00:00

Yarıyıl tatilinin Türkiye genelinde bir hatfa uzatılması çocukların işine yaradı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in, olumsuz hava şartları nedeniyle yarıyıl tatilinin Türkiye genelinde 1 hafta uzatıldığını açıklaması, çocukların tatillerini doyasıya yaşamasına neden oldu. Yaklaşık bir haftadan beri hayatın durma noktasına geldiği Türkiye'de kar yağışı ve şiddetli rüzgar nedeniyle yollar kapanırken, hava sıcaklığı nedeniyle vatandaşlar zor günler geçiriyor. Hava şartları hayatı olumsuz etkilemeye devam ederken, çocuklar bu durum pek aldırış etmiyor. Kar yağışının ardından hemen hemen her sokakta çocukların koşuşturmalarına ve bağrışmalarına rastlamak mümkün.

Tatillerinin bir hafta uzaması ile birlikte karda doyasıya oynayan çocuklar kimi zaman kardan adam yaparak eğlenirken bazen de ellerine geçirdikleri poşet ve benzeri araçlarla kayıyor. Çocukların kar eğlencesini uzaktan izleyerek eğlenen yetişkinler ise kimi zaman çocuklara eşlik etti. Çocukları ile birlikte ellerine geçirdikleri poşetler ile kayan anne ve babalar bazende çocuklar ile kartopu ile oynarak çocukları ile keyifli dakikalar geçirdi.

Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan karar sonucu ikinci yarıyıl 6 Şubat'ta başlayacak ve eğitim öğretimde oluşacak bir haftalık zaman kaybı ise ikinci yarıyılın sonuna eklenecek. Böylece, ikinci yarıyıl 19 Haziran'da sona erecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious