Yarsav'dan Balbay'a destek geldi!

Yarsav'dan Balbay'a destek geldi!.9388
  • Giriş : 07.03.2009 / 21:43:00
  • Güncelleme : 07.03.2009 / 21:49:21

Balbay'ın ETÖ'de tutuklanmasının ardından YARSAV'dan destek geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Mustafa Balbay'ın Ergenekon Soruşturması kapsamında tutuklanmasının ardından Cumhuriyet gazetesine destek ziyaretinde bulunanlar arasında Yargıçlar ve Savcılar Birliği(YARSAV) Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu da yer aldı. Aynı zamanda Yargıtay Cumhuriyet Savcısı olarak görev yapan Eminağaoğlu'nun bu ziyareti anlamlı bulundu.

YARSAV Başkanı Eminağaoğlu, Balbay'ın dün tutuklanmasının ardından Cumhuriyet Gazetesi'ne geldi. Gazete, TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu ile YARSAV Başkanı'nın ziyaretini haber yaptı. Haberde, Eminağaoğlu'nun ziyarete ilişkin fotoğrafına yer verilirken, YARSAV Başkanı'ın gazetenin yazarlarından Cüneyt Arcayürek ile görüşerek geçmiş olsun dileğinde bulunduğu ifade edildi.

Balbay, Ergenekon soruşturmasında 'cebir ve şiddet kullanarak TC hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçlamasıyla gözaltına alınmıştı. Eminağaoğlu, daha önce de soruşturma kapsamında evi aranan Yargıtay Cumhuriyet eski Başsavcısı Sabih Kanadoğlu'nun yanında yer almıştı. Eminağaoğlu, Yargıtay binasından Ergenekon soruşturmasını hedef alan bir açıklama yapmıştı.

Zaman

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*