YAŞ, 1 Ağustos'ta toplanıyor

  • Giriş : 30.07.2006 / 00:00:00

Yüksek Askeri Şura 1-4 Ağustosta, TSK personelinin terfi ve emeklilik durumları ile diğer konuları değerlendirmek üzere Başbakan Erdoğan'ın başkanlığında toplanacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

YAŞ'ın Ağustos ayı olağan toplantısı, Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'ndaki Çakmak Salonu'nda yapılacak.
Toplantıya, Başbakan Erdoğan'ın yanı sıra Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Yener Karahanoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Faruk Cömert, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Fevzi Türkeri, Birinci Ordu Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ, İkinci Ordu Komutanı Orgeneral Şükrü Sarıışık, Üçüncü Ordu Komutanı Orgeneral Orhan Yöney, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Fethi Remzi Tuncel, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Orgeneral Ergin Saygun, Donanma Komutanı Oramiral Muzaffer Metin Ataç, Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu ile Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanı Orgeneral İsmail Koçman katılacak.

Şura üyeleri, 1 Ağustos Salı günü öğle saatlerinde Başbakan Erdoğan'ın başkanlığında Anıtkabir'i ziyaret edecek.
YAŞ toplantısında, bir üst rütbeye yükselecek general ve amiraller ile general ve amiralliğe yükselecek albayların durumları görüşülecek. Toplantıda, rütbelerinde bekleme süreleri bir yıl uzatılacaklar ile kadrosuzluk nedeniyle emekliye ayrılacakların durumları da ele alınacak.

TSK'yı ilgilendiren diğer konuların da görüşüleceği şurada, çeşitli nedenlerle TSK ile ilişikleri kesilecek personelin durumunun da ele alınması bekleniyor.

YAŞ olağan toplantısı, 4 Ağustos Cuma günü sona erecek. Şurada alınan kararlar, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in onayına sunulduktan sonra kamuoyuna açıklanacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious