'Yaşadığımız acılar bizi yakınlaştırmalı'

  • Giriş : 20.05.2006 / 00:00:00

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, Danıştay 2. Dairesi'ne yapılan saldırı sonrasında milletin ayrı kutuplara çekildiğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Partisinin Kayseri Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirdiği il kongresine katılmak üzere Kayseri'ye gelen Mehmet Ağar, Danıştay 2. Dairesi üyelerine yapılan saldırı sonrasında danıştay üyesi Mustafa Yücel Özbilgin'in öldürülmesini kınayan Ağar, Türkiye'nin bu saldırıları bazı kesimlere mal ederek farklı kutuplar oluşturulmaması gerektiğini savundu.

Kutuplaşmaların altında yatan asıl nedeni de gerek iktidar partinin gerekse muhalefet partisinin halkın milli ve manevi değerleri üzerinde siyaset yapmasına bağlayan Ağar, DYP iktidarı ile ülkeye demokrasi geleceğini ve halk arasındaki bu tür kutuplaşmalarında sona ereceğini söyledi.

Türkiye'yi karışıklığa götürmek isteyen dış mihrakların tarih boyunca var olduğunu ve bunların çalışmalarını sürekli olarak devam ettireceğini vurgulayan Ağar, hükümetin millet arasında yaşanan husumeti giderip uzlaşmayı sağlaması gerekirken bunu başaramadığını iddia etti.

Siyasi partiler, milletin manevi değerleri üzerinden siyaset yaptığı için Türk kadınları arasında da düşünceden kılık kıyafete kadar birçok konuda ayrım yaşanmasını eleştiren Ağar, "DYP iktidarı ile tüm bu ayrımcılıklara son vereceğiz. Kadınlarımızın eğitim özgürlüğü konusunu dünya demokrasisi içerisinde çözeceğiz. İktidara geldiğimizde Cumhuriyetin tüm ilkeleriyle yaşanmasına imkan tanıyacak aynı zamanda milletin milli ve manevi değerlerinin takipçisi olacağız. Milletle Cumhuriyet arasında hiçbir çelişki yoktur. Çelişkiyi bu değerleri siyasi düşüncelerine alet eden insanlar ortaya çıkartmaktadır." diye konuştu.

Hiçbir terör olayının yeniden yeşermesine izin vermeyeceklerini ifade eden Ağar, iktidara gelmeleri halinde kapkaççısından, hırsızına, çete üyesinden dağdaki örgüt üyesine kadar toplumun huzurunu bozacak terör olaylarını gerçekleştirmeye hiç kimsenin cesaret edemeyeceğini iddia etti.

Fuhuş yaşının 13-14'lere indiğini ve uyuşturucu çetelerinin okul önlerinde cirit attığını bildiklerini söyleyen Ağar, bu tür suç şebekelerinin başlarını ancak kendilerinin ezebileceğini ileri sürdü.

DYP iktidarının ilk olarak demokrasi ve özgürlüklerin önünü açacağına değinen Ağar, daha sonra da millete iş ve aş imkanı sunacaklarını vaat etti.

Yorgun ve düşünceli hali gözlerden kaçmayan Ağar, konuşmasının ardından hiç beklemeden salondan ve Kayseri'den ayrıldı. Ağar, geldiği özel uçakla tekrar Ankara'ya döndü.

Öte yandan Mehmet Ağar için kesilmek istenen 700 kilogram ağırlığındaki boğa, Ağar'ın müsade etmemesi nedeniyle kesilmedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious