Yasadışı slogan atan 23 DTP'li gözaltında

Yasadışı slogan atan 23 DTP'li gözaltında.10324
  • Giriş : 14.01.2009 / 23:06:00

PKK ve elebaşısı Abdullah Öcalan lehine slogan attıkları belirlenen 23 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde, 4 Aralık'ta Demokratik Toplum Partisi (DTP) Genel Başkanı Ahmet Türk'ün de katıldığı mitingde terör örgütü PKK ve elebaşısı Abdullah Öcalan lehine slogan attıkları belirlenen 23 kişi gözaltına alındı. Mahkemeye sevk edilen şahıslardan 2'si tutuklanırken, 21'i tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

DTP tarafından 4 Aralık'ta Halfeti'de bir miting düzenlendi. DTP Genel Başkanı Ahmet Türk'ün de katıldığı mitingde, terör örgütü PKK ve elebaşısı Abdullah Öcalan lehine sloganlar atıldı.

Mitingden alınan kamera kayıtlarını inceleyen güvenlik güçleri, yasadışı slogan atan ve terör örgütünün propagandasını yapan 23 kişiyi Halfeti ilçesi ve bağlı köylerinde düzenlenen eş zamanlı operasyonla gözaltına aldı. Halfeti İlçe Jandarma Komutanlığı'na götürülen zanlılar, sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

Savcılık talimatı ile mahkemeye sevk edilen şahıslardan 21'i tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, 2'si yasa dışı slogan ve terör örgütü PKK propagandası yapmak suçlarından tutuklanarak cezaevine konuldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*