Yasak kalktı, barlar açıldı!

  • Giriş : 06.08.2006 / 00:00:00

Birer hafta kapatma kararı çıkan 11 eğlence mekânından 9'unun kapısındaki mühür mahkeme kararıyla kaldırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul'da, Ortaköy- Kuruçeşme - Bebek hattındaki yazlık eğlence mekânları için yapılan "Müzik gürültüsü uyutmuyor" şikâyetlerinin ardından Çevre ve Orman Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü'nün denetimleri sonunda haklarında birer hafta kapatılma kararı alınan 11 eğlence mekânından 9'unun kapısındaki mühür, mahkeme kararıyla kaldırıldı.

Yargıya gitmişlerdi

Müzik yayınlarıyla gürültü kirliliği yarattıkları gerekçesiyle 12, 24 ve 36'şar bin YTL para cezası aldıktan sonra İstanbul Valiliği'nden tebliğ edilen kararla birer hafta kapatma cezası alan mekânların sahipleri ve işletmecileri, bu yasağın yazın en verimli döneminde kendilerine büyük maddi zarar vereceği gerekçesiyle yargıya gitti. O mekânlar şunlardı:

Denetimler sürecek

Sapphire, Reina (Dragon, İt'sme, Köşebaşı, Niş, Park Şamdan, Yelken ve Reina restoran), Sortie (Salomanje, Niwa, Zen, Parma, Çapari, Yazı Kebap, Mirror, Supper Club ve Buzbar), Ortaköy Anjelique, Mori Mojito, Blackk, Christyl, Artı, Newyorker, Çubuklu Hayal Kahvesi ve Cey Bar.
İdare Mahkemesi'ne dava açan işletme sahipleri, 1 Ağustos'tan itibaren bir hafta süreyle geçerli olacak kapatma cezasıyla ilgili olarak yürürlüğü durdurma kararı için başvurdu ve karar çıktı. İşletmeler mekânları hakkında verilen birer haftalık kapatma cezasını 4 günde kaldırtmayı başardı.
Cey ve Artı Bar dışındaki işletmelerin müşterilerine kapılarını açması için yasal bir engel bulunmadığını vurgulayan Çevre ve Orman Bakanlığı İstanbul İl Müdürü Mehmet Emin Birpınar, denetimlerinin aralıksız süreceğini de açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious