Yaşar Ağsu'dan Kılıçdaroğlu'na gönderme

Yaşar Ağsu'dan Kılıçdaroğlu'na gönderme.10064
  • Giriş : 01.03.2009 / 23:40:00
  • Güncelleme : 01.03.2009 / 23:42:59

Demokrat Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Av. Yaşar Ağsu, yine siyasilere yüklendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Son günlerde yaptığı sert açıklamalarla gündeme gelen Demokrat Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Av. Yaşar Ağsu, yine siyasilere yüklendi. 2B arazileri için hükümete göndermeler yapan Ağsu'dan CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve DSP Şişli Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül de nasibini aldı.

“2B Arazilerinin rantiyesini yedirmeyeceğim”
Ağsu, “Seçildiğimizin ertesi günü komisyonlarımıza, bürokratlarımıza vereceğimiz ilk talimat ve emir Sarıyer'deki tüm 2B arazilerini tespit edip hepsinin üzerine kamu projelerinin çizilmesi ve oraların kamu projeleri için ilan edilmiş alanlar olduğunun tespiti olacaktır. KRALINA ORALARIN RANTİYESİNİ YEDİRMEYECEĞİM ORDUYLA KARŞIMA DİKİLSİNLER UMRUMDA DEĞİL!” dedi.

Demokrat Parti'nin İl Genel Meclisi, Belediye Meclis Üyeleri ve Yönetim Kurulu ile, Yönetim Kurulu Yedekleri'nin bir araya geldikleri kahvaltıya katılan Demokrat Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Av. Yaşar Ağsu, sadece AKP'ye değil, diğer Başkan Adayları'na da göndermelerde bulundu. Ağsu, “Güzel Sarıyer'imizin çözülmeyi bekleyen pek çok sorunu var. Ama en önemlilerinden biri de Sarıyer ekonomisinin %40'ını sağlayan balıkçılık. Sarıyer'de balıklarımızı koyacağımız balık hali, balıkçı pazarı yok. Bir tane balıkçı pazarını yıkanlar şimdi demeçlerinde 5–6 tane balıkçı pazarı yapacaklarından bahsediyorlar. Neye göre yapacakları da çok ilginç; çünkü daha önce 'Yapacağız ama Boğaziçi yasası buna izin vermiyor' diyenler, şimdi beş altı taneyi yapmaktan bahsediyorlar. Daha önce Ahmet Necdet Sezer'in yasa tekliflerini geri çevirdiği için Sarıyer'e faydası dokunulamadığını söyleyenler, 2B yasasıyla ormanları talan etmeye hazırlanıyorlar. Seçildiğimizin ertesi günü komisyonlarımıza, bürokratlarımıza vereceğimiz ilk talimat ve emir Sarıyer'deki tüm 2B arazilerini tespit edip, hepsinin üzerine kamu projelerinin çizilmesi ve oraların kamu projeleri için ilan edilmiş alanlar olduğunun tespiti olacaktır. Kralına oraların rantiyesini yedirmeyeceğim! Orduyla karşıma dikilsinler umrumda değil!” diyerek AKP'yi eleştirdi.

Kılıçdaroğlu'na gönderme!
Konuşmasında bir ara CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na da gönderme yapan Ağsu, “Biz yolsuzluklarla mücadele komisyonları kurmak için, kolumuzda klasörlerle dolaşmak için Belediye Başkan Adayı ve Meclis Üyesi Adayları değiliz. Çünkü Onların sorumluları İç İşleri Bakanlığı müfettişleridir, Büyükşehir Belediyesi'nin müfettişleridir. Sarıyer Cumhuriyet Savcılıklarıdır. Biz sadece, yolsuzluğa bulaşmayacağız. Bu bağlamda sevgili İl Başkanımız kendilerine mal beyanında bulunmamızı istediler, biz de vereceğiz ve valiliğe verecekler. Ama ilaveten ben, ilçe başkanımla birlikte benim mal varlığı beyanımı Sarıyer Kaymakamlığı'na arz edeceğim” dedi.

Sarıgül'de nasibini aldı!
Hararetli ve eleştirici bir konuşma yapan Ağsu, sözü bir ara DSP Şişli Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül'e de getirdi. Sarıgül hakkında sert çıkışlarda bulunan Ağsu, “İddia ediyorum biz bu seçimi büyük çoğunlukla, fark atarak kazanacağız ve gelip, 'Sarıyer'i ikinci bir Şişli yapmak istiyorum' diyenlere de cevabını vereceğiz! Hangi Şişliyi yapmak istiyorsun? Yaptığın hangi Şişli kültür merkezini Sarıyer'de düşünüyorsun? Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı bir binada oturmanın dışında, hangi modern hizmet binasının sahibisin Sarıgül! Sarıyer'de muhtarları toplayıp, 'Ben ikinci Şişli'yi yapmaya geliyorum' derken, Maslak ve Ayazağa'yı Sarıyer'den kurtarmaya devam etmek istiyorsun. ALACAĞIM ELİNDEN! Şişli Belediye Başkanı okullar yaptırıyor, hangi belediye bütçesinin kaleminden yaptırıyor? 1 Nisan'da savcılığa taşıyacağım, hangi projeyi hangi bütçeyle yaptırıyorsun .

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*