Yaşar Kemal'in tacizine uğrayan oyuncu

Yaşar Kemal'in tacizine uğrayan oyuncu.11998
  • Giriş : 25.11.2008 / 14:49:00

Gülriz Sururi, Yaşar Kemal'in tacizine uğradığını yıllar sonra açıkladı: "Dolmuşta yanıma dev bir adam oturdu. 'Güzel bayan tanışalım' deyince 'defol git' dedim ve indim. 3 yıl sonra kuliste karşılaştık"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Gülriz Sururi, Yaşar Kemal'in tacizine uğradığını yıllar sonra açıkladı: "Dolmuşta yanıma dev bir adam oturdu. 'Güzel bayan tanışalım' deyince 'defol git' dedim ve indim. 3 yıl sonra kulise geldi, Yaşar Kemal olduğunu söyleyince şaşırdım.

Ünlü sanatçı Gülriz Sururi ile manken Deniz Akkaya dün Kanaltürk'teki 'Orada Neler Oluyor'a konuk oldu. Usta edebiyatçı Yaşar Kemal'le yaşadığı ilginç bir anısını anlatan Sururi herkesi şaşırttı.

DEV ADAM İÇERİ GİRDİ

Sururi şunları söyledi: "Çok yıllar önce Taksim-Nişantaşı dolmuşuna binmiştim. Yanımda dev gibi bir adam oturuyor. Yan gözle bana bakıp sırıtıyor. Öyle korktum ki şoförden beni indirmesini istedim. O da arkamdan indi. 'Şişşt şişş! Güzel bayan sizinle tanışalım, konuşalım' dedi. 'Defol git peşimden yoksa seni polise şikayet ederim' deyip eve zor gittim.

Aradan 3 yıl geçti. Kuliste hazırlanırken kapı açıldı, o dev adam içeri girdi. 'Ayy imdat!' diyeceğim sırada o dev lafa şöyle girdi: “Yahu ben Yaşar Kemal'im. Çok korkak bir şeymişsin. O gün hemen kaçıverdin” Ben de 'Yaşar Kemal olduğunu söylesen olaylar daha farklı cereyan ederdi. Öyle kaçmazdım' dedim. Aramızda hâlâ espri konusudur bu."

Bugün

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*