Yaşar Nuri: CHP'nin kazanması mümkün değildi!

Yaşar Nuri: CHP'nin kazanması mümkün değildi! .10296
  • Giriş : 31.07.2007 / 14:43:00

CHP'de seçimlerden sonra tekrar ortaya çıkan muhalif hareket Deniz Baykal'ın istifa etmesi için bastırıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ancak parti içinde "genel başkanın kim olacağı" yönündeki tartışma devam ediyor. Muhalefetin öne çıkan ismi Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül. Ancak Sarıgül'ün adaylığı konusunda da bir mutabakat sağlanamıyor. 3 Kasım 2002 seçimlerinden önce CHP'ye katılan ve seçim sonrasında partiden istifa eden ilahiyatçı Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk, katıldığı bir tv programında CHP genel başkanlığının kendisine teklif edilmesi gerektiğini söyledi.

CHP'nin başarısızlığının Deniz Baykal'a bağlanmasının yanlış olduğunu savunan Yaşar Nuri Öztürk, "Bu seçimlerde CHP'nin başında "Cebrail" olsa seçimi kazanması mümkün değildi" dedi. CHP içindeki muhalefetin harekete geçmesinin amacının CHP'yi kurtarmak olmadığını savunan Öztürk, "O ortaya çıkartılan isim CHP için çözüm değildir" derken Deniz Baykal ile ilgili sözleri de kafaları karıştırdı. Baykal'ın istifa etmemesi gerektiğini söyleyen Yaşar Nuri Öztürk, diğer yandan Baykal'ın; "Küçük ayak oyunları yapan, tembel ve menfaatleri için çevresindekileri feda eden, vefasız" birisi olarak tanımladı.

CHP'nin iktidara gelmesinin tek yolunun bin yıllık manevi değerlerle, Atatürkçülüğün bağdaştırılmasından geçtiğini savunan Yaşar Nuri Öztürk, "Bunu yapabilecek bir tek kişi yok CHP'nin içinde. Bunu bir tek kişi yapabilir. O da benim" diyerek CHP genel başkanlığı için açıkça çağrıda bulundu. Öztürk, ancak bu konuda kendisinin bir talepte bulunmayacağını, kendisine talep gelirse bu görevi kabul edebileceğini de sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious