Yaşar Nuri Öztürk'ten türban konusunda tartışılacak sözler

Yaşar Nuri Öztürk'ten türban konusunda tartışılacak sözler.10296
  • Giriş : 24.06.2007 / 14:32:00
  • Güncelleme : 24.06.2007 / 14:35:39

Halkın Yükselişi Partisi lideri Yaşar Nuri Öztürk'ten türban konusunda çok tartışılacak sözler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Öztürk, Türbanı St.Paul'un rahibe kıyafeti olarak niteledi...

Yaşar Nuri Öztürk, 3 Kasım 2002 genel seçimlerinde CHP’nin vitrinindeki isimlerden biriydi. Milletvekili seçildikten 1,5 yıl sonra Öztürk’ün partisiyle ipleri koptu. Şimdi Halkın Yükselişi Partisi’yle siyaset kulvarındaki yarışa ’devam’eden Yaşar Nuri Öztürk, partilerin vitrin yarışını şöyle yorumluyor:

“Bugüne kadar Allah’ın adını duyunca küfredenler dincilerle kol kola. Sosyal adalet deyince kusmamak için kendini zor tutanlar ise sol partilerde.” “Siz de bir zamanlar CHP’nin vitrinindeydiniz, Baykal’a toz kondurmuyordunuz” sorusuna yanıtı ise şöyle:

“Benim geçmişim, düşüncelerim CHP’yle tezat oluşturmuyordu ki. CHP’nin yeni vitrin ismi. İlhan Kesici... Nam-ı diğer Kemal Derviş. CHP niçin bu ismi kadrosuna kattı? ABD’yi ürkütmemek için. ’Benden çekinmeyin, sizin ve IMF’nin suyundan gideceğim mesajı vermek için.’ Evet Deniz Baykal temiz ve dürüst bir siyasetçi. Talana, soyguna adı karışmamış bir lider. Birikimi yüksek, zeki... Ama siyaset üslubu zayıf. İnsan tanımada zaafları var. Ayrıca tembel.”

Türban dedikleri rahibe giysisi

Yaşar Nuri Hoca’nın AKP’ye de söyleyecekleri var elbette: “AKP Türkiye’yi hıristiyanlaştırıyor. Bunun günahını kıldıkları namazla da ödeyemezler. Türban türban diye Türkiye’yi geriyorlar. Türban dediğin ne? St. Paul’ün kiliseye soktuğu rahibe kıyafeti. Müslüman Türk kadının giydiği başörtüsü ise başka bir şey. İşte biz sapla samanı ayırmak için iktidara talibiz.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious