Yasemin Çongar'dan çarpıcı açıklamalar

Yasemin Çongar'dan çarpıcı açıklamalar.14083
  • Giriş : 28.03.2008 / 10:59:00
  • Güncelleme : 28.03.2008 / 11:45:11

Yasemin Çongar, Taraf Gazetesi muhabiri Soner Arıkanoğlu'nun gözaltına alınmasıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Taraf Gazetesi Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı Yasemin Çongar, akşam saatlerinde kendi gazetelerinde çalışan Soner Arıkanoğlu'nun gözaltına alınması olayına açıklık getirdi.

Ergenekon operasyonuyla ilgili İşçi Partisi bilgisayarlarında bulunan Yargıtay binasının krokisini haber yapan Serdar Arıkanoğlu'nun gözaltına alınması gündeme bomba gibi düştü.

Yasemin Çongar, Soner Arıkanoğlu'nun gözaltına alınma gerekçesiyle ilgili şunları söyledi:

"Çete olayları çerçevesinde İşçi partisi'nde yapılan aramada Yargıtay'la ilgili krokiye ilişkin Soner Arıkanoğlu'nun gazetemizde çıkan haberi vardı. "

Çongar, "Daha sonra bizim aleyhimize bir komplo kuruldu. Bu krokinin daha sonradan alınmış gibi gösterilmeye çalışıldı. Oysa bu krokiye ne zaman nerede nasıl ulaşığına ilişkin kayıtlar bellidir. " dedi.

Çongar'ın açıklaması şöyle:

Soner Arıkanoğlu'nun ilgili bize verilen bilgi bilgisine başvurulmak için alındığı ve kısa sürede salıverileceği düşüncesindeyiz. Burda olay sanki Eregenekon olayının başka yönlere kaydığı şekilde yansıtılmaya çalışılıyor. Bizim yerimiz ve tavrımız belli.

Biz Taraf gazetesi olarak yayın hayatına başlarken politikamızı belirlemiştik. Haklı olan tüm konularda mücadelemizi vereceğimizi söylemiştik. Ergenekon operasyonu ile ilgili haber çalışmamız sürecek. Bu operasyonda bilgileri alan sadece biz değiliz. Başkaları da bu bilgileri alıyor ancak bizim kadar cesaretli değiller. Biz bununla da gurur duyuyoruz.

Taraf gazetesinin hükümet yanlısı tanımına tamamen karşıyız. 301. madde ve Güneydoğu'da yaşananlarla ilgili hükümete en sert tepkiyi gösteren gazeteyiz. Bizim dinci olduğumuz iddialarına ise kargalar bile güler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious