Yaşları küçük suçları büyük

Yaşları küçük suçları büyük.7151
  • Giriş : 13.01.2007 / 00:00:00

Öğrencileri bıçak zoruyla gasp eden ve yaşları 16-18 arasında olan 5 kişilik bir çete suçüstü yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, son zamanlarda özellikle okul çıkışlarında öğrencileri bıçak tehdidi ile soyan bir grubu yakalamak için özel bir çalışma başlattı.

Yapılan çalışmaların ardından önceki gün gece Atatürk Bulvarı üzerinde bir kişiyi bıçak zoruyla soymak isteyen 3 kişi polis tarafından suçüstü yakalandı. Zanlılara gözcülük yapan iki kişi de gözaltına alındı.

Gözaltına alınan Mustafa Ü. (18), O.T.(16), H.S.(17), Y.K.(16) ve S.Y.'nin (17) öğrenci olduğu, Çankaya, Atatürk Orman Çiftliği, Ulus ve Cebeci çevresinde bulunan okullara ve dershanelere giden öğrencileri bıçak zoruyla gasp ettikleri belirlendi. Gözaltına alınan kişilerin son bir ay içerisinde 14'ü öğrenci olmak üzere 27 ayrı kişiyi son bir ay içerisinde bıçak zoruyla soydukları belirlendi. Zanlıların, gasp ettikleri kişilerin para, cep telefonu ve saat gibi eşyalarını zorla aldıkları, polise başvurmamaları için de tehdit ettikleri kaydedildi.

Üzerlerinden “sustalı” olarak tabir edilen iki bıçak çıkan zanlılar, gasp ettikleri kişiler tarafından teşhis edildi.
Zanlılardan Mustafa Ü. çıkarıldığı Nöbetçi Mahkemede tutuklandı. Çocuk Mahkemesine gönderilen diğer 4 zanlının sorgulamasının sürdüğü bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious