Yaşlı çift, evlerinde yanarak öldüler

  • Giriş : 07.05.2007 / 00:00:00

Kayseri’de tek katlı gecekonduda sabaha karşı çıkan yangında, 70 yaşındaki Hasan Demirkıran ve 65 yaşındaki eşi Belgüzar Demirkan yanarak öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Demirkıran çiftinin yakınları, sinir krizleri geçirdi.

Melikgazi ilçesi Yıldırımbeyazıt Mahallesi Felek Sokak 28 numaradaki gecekonduda bugün saat 05.00 sıralarında ilk belirlemelere göre, elektrik kontağından yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangın, evi tamamen sardı. Komşular gecekondudan alevlerin yükseldiğini farketmesi üzerine itfaiye, 112 Acil Yardım ve polis ekiplerine haber verdi. İtfaiye ekipleri, bir yandan yangını söndürmeye, diğer yandan da evde bulunan Demirkıran çiftini kurtarmaya çalıştı. Ağır yaralı olarak alevlerin arasından çıkarılan Hasan Demirkıran, ambulansla kaldırıldığı Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde kısa süre sonra öldü. Yangının tamamen söndürülmesinin ardından evde Belgüzar Demirkıran’ın da kömürleşmiş cesedine ulaşıldı. Talihsiz kadının cesedi de eşinin öldüğü hastanenin morguna kaldırıldı.

İTFAİYE EKİPLERİNE TEPKİ

Demirkıran çiftinin yakınları, yangını farkettikten sonra evlerindeki musluklara taktıkları hortumla söndürmeye çalıştıkları, itfaiye ve 112 ekiplerinin ise geç geldiğini ileri sürerek, tepki gösterdi. Tepkiler üzerine olay yerine Çevik Kuvvet ekipleri gönderildi. Bu sırada fenalık geçiren bir kişi de hastaneye kaldırıldı. 6’sı kız 11 çocuk sahibi Hasan ve Belgüzar Demirkıran çiftinin, oğulları Ali ile birlikte oturdukları, ancak Ali’nin de kız isteme nedeniyle bir geceliğine yakınlarının evinde kaldığı, bu nedenle evde yalnız oldukları belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious