Yaşlı çift sobadan zehirlendi

  • Giriş : 19.10.2006 / 00:00:00

Isparta'da sahura kalkan Akyol çifti yemeklerini yiyip yattıktan sonra sobadan sızan gazdan zehirlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Havaların soğumasıyla birlikte sobadan zehirlenme olayları başladı. Isparta'da Mavikent mahallesi 255'inci Cadde üzerindeki Demireller Sitesi 68 numaralı dublex evde iki kişi sobadan zehirlendi. Sabah sahurlarını yaptıktan sonra yatan Osman Akyol(59) ve Fatma Akyol(50) çifti sobadan sızan gazdan zehirlenerek yaşamlarını yitirdi.

Önceki gün akşam oğlu ve geliniyle iftar yapan Akyol çifti, sabah sahur için kalktı. Sahurlarını yaptıktan sonra yatan karı koca bir süre sonra gaz sızıntısını fark etti. Ancak sızan gazın etkisiyle hareket kabiliyeti zayıflayan Osman Akyol, kapıyı açacak kadar güç bulamayınca kapı önünde yığıldı. Bir süre sonra yaşamını yitiren çiftin öldüğü iftar saatlerinde ortaya çıktı. Çiftin oğulları Kadir Akyol, sabah saatlerinde anne babasını telefonla aramasına rağmen cevap veren olmadı. Dışarı çıkmış olabileceklerini düşünen Kadir Akyol, akşam iftar için evine giderken babasının evine uğradı. Kapıyı çalmasına rağmen açan olamadı. Gün boyunca anne ve babasından haber alamayan oğlu, ikinci kata uzattığı merdivenle eve girdi. Birinci katta bulunan ailesinin odasına giren Kadir Akyol, anne ve babasının cansız bedenleriyle karşılaştı. Polisin olay yerine gelmesiyle kapılar kapatılarak savcının gelmesi beklendi.

Akyol çiftinin sobalarını iki gün önce kurdukları ve aynı gün kömür aldıkları öğrenildi. Sobayı henüz iki sefer yaktıkları öğrenilen çift sızan gazdan zehirlenerek hayatını kaybettikleri kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious