Yaşlı kadın yangında yaşamını yitirdi

Yaşlı kadın yangında yaşamını yitirdi.7203
  • Giriş : 11.07.2008 / 14:09:00

Manisa'nın Akhisar ilçesinde bağlı Çıtak köyünde gece 01.30 sıralarında çıkan yangında 8 ev, 2 dükkan ve bir kahvehane tamamen yandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Köyde tek başına yaşayan Ayşe Ay'ın (87) evinde başlayan yangında yaşlı kadın hayatını kaybetti.

Ayşe Ay'ın evinde çıkış nedeni belli olmayan yangın bitişikteki bakkal dükkanına sıçradı. Bakkalda bulunan tüplerin patlaması sonucu yangın etraftaki ahşap evlere sıçradı. Yangına ilk müdahaleyi köye üç kilometre uzaklıkta bulunan Dağdere belde itfaiyesi ekipleri yaptı. Söndürme çalışmalarına Gördes, Akhisar, Saruhanlı ve çevre beldelerin itfaiye ekipleri de katıldı. Ekiplerin uğraşları sonucunda söndürülen yangında 8 ev tamamen yok oldu. Bu evlerde oturanlar ise köylüler tarafından boşaltıldı. Köyde yanan evlerde soğutma çalışmaları sürüyor.

Çıtak Köyü Muhtarı Ramazan Turgut, yangının kısa sürede evlere sıçradığını söyledi. Ayşe Ay'ı kaybettiklerini belirten Turgut, "Yangın yaşlı bir kadının evinden başladı. Elektrik kontağından çıktığı tahmin ediliyor." diye konuştu. Anne ve babasını son anda alevlerin içinden çıkarttıklarını ifade eden Selahattin Yıldırım, babası ve ağebeyinin evlerinin yandığını anlattı. Bakkal dükkanındaki tüplerin patlamaya başlamasıyla yangının yayıldığını kaydeden İsmail Akkuyu, evini kurtarmak için çok uğraştığını ama başaramadığını aktardı.

Akhisar Kaymakamı Mustafa Çek ve Manisa İl Jandarma Alay Komutanı Albay Eyüp Manay, köyde yangını söndürme çalışmalarına katıldı. Kızılay Akhisar Şube Müdürlüğü, köye 9 çadır kurdu. Evsiz kalanlara battaniye, yatak ve içme suyu dağıttı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*