Yaşlı kadını döverek öldürdüler

  • Giriş : 14.02.2007 / 00:00:00

Denizli'de kar maskeli 2 kişi evlerine girdiği yaşlı çifti, başlarına silah dayıp darp etti. Ağır yaralanan yaşlı kadın hayatını kaybetti, eşi hastanede tedavi altına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, Mehmet Uslay (69) ve eşi Nergize Uslay (68) dün gece Hacıkaplanlar Mahallesi 886 Sokak'taki evlerinde yatmak için hazırlanırken, diğer odadan cam kırılması sesi duydu. Mehmet Uslay, kapıya yöneldiği sırada kar maskeli 2 kişi odaya girdi.

Yaşlı çifti darp etmeye başlayan 2 kişi, Mehmet Uslay'ın kafasına silah dayayıp, evde bulunan altınları kendilerine vermesini istedi. Daha sonra Mehmet Uslay'ın cebinden 800 YTL, eşinin çantasından da 100 dolar alan kişiler, evden kaçtılar.

Yaralı olarak dışarı çıkan Mehmet Uslay'ın komşularından yardım istemesi üzerine olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleri, yaşlı çifti Denizli Devlet Hastanesine kaldırdı. Nergize Uslay, kurtarılamadı.

-YAŞADIĞI DEHŞET DOLU DAKİKALARI ANLATTI-

Denizli Devlet Hastanesi Ortopedi Servisinde tedavi altına alınan Mehmet Uslay, gece 24.00 sıralarında yatacakları sırada cam kırılma sesi duyduğunu ve yataktan fırlayarak, ''hırsız, polis'' diye bağırdığını söyledi.

Kapıya yöneldiğinde kendisinden önce kar maskeli 2 kişinin kapıyı açtığını belirten Uslay, ''Ellerinde sert cisimlerle eşime ve bana vurmaya başladı. İlk vuruşta kolum kırıldı. Kolum arkaya döndü ve kanepenin yanına yıkıldım. Daha sonra başıma birisi silah dayadı. 'Yüzünü çevir benden tarafa bakma. Altınların varmış. Altınları ver' diye söyledi'' dedi.

Uslay, kafasına silah dayayan kişiye altınlarının olmadığını, yanında parasının bulunduğunu, onları alarak gitmesini istediğini söyledi.

İsterlerse her tarafı arayabileceklerini söylediğini anlatan Uslay, ''Ellerimizi bağladılar o anda. Birisi zaten evi arıyordu. Uzun boylu olan hala öldürme peşinde. Eşim bir vuruşta yıkıldı. Elinde silah bulunan kişi 'Köylülerin sende altın olduğunu söylediler. 5 bin YTL borcum var. Sana bir şey yapmayacağım' dedi. Altınım yok. Pantolonun cebinde para var dedim. Onu da aldılar sanırım.''

Maskeli kişilerin giderken polise haber vermemelerini istediğini bildiren Uslay, zanlıların ''Polise haber verirsen de biz polisle çalışıyoruz' dediklerini anlattı.

Kar maskeli 2 kişinin aralarında devamlı Kürtçe konuştuklarını kaydeden Uslay, ''Daha sonra beni ve eşimi bıraktılar. Dış kapının açık olup olmadığını sordular. Dış kapının anahtarını alarak kaçtılar'' diye konuştu.

Olaydan sonra düşe kalka dışarı çıktığını ve komşulardan yardım istediğini dile getiren Uslay, zanlıların kendisi hakkında bilgi sahibi olduğu iddiasında bulundu.

İsviçre'de 21 yıl çalıştıktan sonra 1995 yılında Denizli'nin Tavas ilçesine bağlı Kızılca beldesine yerleşen Uslay'ın eşi ile birlikte SSK'dan emekli olduğu öğrenildi.

Uslay'ın 2005 yılında satın aldığı evde, ayda bir kaç kez kaldığı, bu evin haricinde 6 adet dairesi bulunduğu bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious