Yaşlı kadının katili torunu çıktı

  • Giriş : 28.11.2006 / 00:00:00

Mersin'de, mirasına konmak için anneannesini öldürttüğü iddia edilen 38 yaşındaki torunun, olay sonrasında hiç bir şeyden haberi yokmuş gibi polislerle birlikte cinayet mahallinde gezdiği ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Anneannesinin cesedinin başında gezen ve telefonla konuşan kız torunun soğukkanlı davranması dikkat çekti.

Cinayetin ardından hiçbir şeyden habersizmiş gibi davranan kız torun 4 aylık bir çalışmanın sonucu kiralık katiller ile birlikte yakalandı.

Olaydan sonra çalışma başlatan cinayet masası ekipleri 87 yaşındaki Naciye Engür'ün, mirasına konmak isteyen torunu tarafından 2 kişiye öldürtüldüğü belirledi.

Edinilen bilgiye göre 8 Ağustos 2006 tarihinde Yeni Mahalle'deki evinde, elleri ve ayakları bağlandıktan sonra, boğularak öldürülen Neciye Engür cinayetiyle ilgili Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Cinayet Masası ekipleri soruşturma başlattı.

Polisler elde ettikleri deliller doğrultusunda, torun Selma T. (38) ile torununun arkadaşları Reşat A. (29) ve Mehmet A. (17) isimli şahısları gözaltına aldı.

Yapılan sorgularında torun Selma T. polise bilgi vermezken diğer zanlılar suçlarını itiraf etti. Anneannesi ile birlikte yaşayan Selma T.'nin anneannesinin mirasına konabilmek için arkadaşı Reşat A. ile 15 bin YTL'ye anlaşarak evin anahtarını verdiği, Reşat A.'nın da Mehmet A. ile birlikte cinayeti gerçekleştirdiği ve olayın anlaşılmaması için ise gasp süsü verdikleri belirlendi.

Zanlılar Selma T. ile Reşat A. ve Mehmet A., "Adam öldürmeye azmettirmek ve tasarlayarak adam öldürmek" suçlarından çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious