Yaşlı nineden Çubukçu'ya tavsiye

  • Giriş : 18.08.2006 / 00:00:00

Huzurevini ziyaret eden Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'ya erkek çocuk uyarısında bulunuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Sivas'a gelen Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, öğleden sonraki programında ilk olarak Sivas Belediyesi'ni ve AK Parti İl Teşkilatı'nı ziyaret etti. Ardından belediye tarafından hayata geçirilen Gıda Bankası'nın açılış törenine katıldı. Bakan Çubukçu burada yaptığı konuşmada maddi durumu iyi olmayan vatandaşlara ücret ödemeden alışveriş yapma imkanı sunan Gıda Bankası'nın bütün belediyelere örnek olması temennisinde bulundu.

Daha sonra Gıda Bankası'ndaki stantları gezen Çubukçu, burada bir çocuğu elinden tutarak onun ihtiyaçlarına yönelik alışveriş yaptı. Buradan Aile Danışma Merkezi'ne geçen Çubukçu, yapılan hizmetler hakkında bilgi aldı. Belediye tarafından işletilen İsmail Hakkı Toprak Huzurevini de ziyaret eden Bakan Çubukçu, buradaki yaşlıların elini öperek dertlerini dinledi. Bakan, kadın yaşlıların katında ise hiç beklemediği bir süprizle karşılaştı. Çubukçu'nun yanına oturduğu 75 yaşındaki Hüsne Çakır isimli yaşlı, Bakan'a erkek çocuk uyarısında bulundu. Kendisinin 2'si kız toplam 4 çocuk sahibi olduğunu belirten Çakır, Çubukçu'ya "Senin kaç çocuğun var?" şeklinde bir soru yöneltti. Bakan'dan '17 yaşında 1 oğlum var." cevabını alan Çakır, kendisinin huzurevinde kaldığını ima ederek, "Çocukken benim oğlum gibisi yoktu. Fakat evlenince değişti. O da geçim sahibi oldu." uyarısında bulundu.

Huzurevi sakinleriyle ayrı ayrı sohbet eden Bakan Çubukçu programı boyunca en fazla zamanını 0 -6 yaş çocuk yuvasında geçirdi. Öncesinde 12 yaş üstü kız ve erkek öğrenci yurtalarını gezen Çubukçu, 0 -6 yaş bebekleri kucağına alarak sevdi. Onlarla oyun oynayan Çubukçu, çocukları öpücük yağmuruna tuttu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious