Yaşlılar özel günlerinde unutuldu

Yaşlılar özel günlerinde unutuldu.9437
  • Giriş : 01.10.2006 / 00:00:00

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Bakımevi'nde barınan yaşlılar, Dünya Yaşlılar Günü'nde yalnız bırakıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erzurum Büyükşehir Belediyesi'ne ait Bakımevi'nde barınan yaşlılar, bu anlamlı günde kapılarının ne bir yetkili ne de bir hayırsever tarafından açılmamasına hayli üzüldü. Yaklaşık 7 aydır Bakımevi'nde kalan Zarif ve Behiye Yıldırım çifti, yaşlılar gününü başbaşa oturarak geçirdi. Yıldırım çiftinin, kimsenin ziyaretlerine gelmemesini ise pek fazla önemsemedikleri gözlendi. Özel günlerde kendilerini ziyaret eden siyasiler başta olmak üzere, hiçbir kimsenin kendilerini ziyaret etmemesine aldırmayan yaşlılar, "Ama gönül yine de birilerinin ziyarete gelmesini arzuluyor. Kapı açıldığında acaba bir yakınımız mı yoksa bir yetkili büyüğümüzmü ziyarete geldi diye kapıya bakıyoruz. Kimseyi görmeyincede ister istemez üzülüyoruz." şeklinde duygularını dile getirdiler.

KÜÇÜKLER, MESAJ YAYINLADI

Diğer yandan, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler de, günün önemi nedeniyle yazılı bir açıklama yaparak, yaşlılar gününü kutladı. Başkan Küçükler, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, "Yaşlılar kültürümüzü yarınlara taşıyan en değerli varlığımızdır" dedi.

Her insan için değişik mana ve önem ifade eden yaşlılığın, hayatın çok özel bir dönemi olduğunu anlatan Başkan Küçükler, yaşlıya saygıda kusur edilmemesi gerektiğinin altını çizdi. Başkan Küçükler açıklamasında, "Türk milletinin toplumsal yapısı ve değerleri, köklü bir kültürün ürünü olarak sağlam temellere oturmaktadır. Bu toplumsal değerlerden biri de büyüklere saygı ve hürmettir. Bu anlayışla da Türk aile yapısında yaşlılar her zaman büyük değer görmüş ve baş tacı edilmişlerdir. Yaşlısına sahip çıkmayan, hürmet etmeyen ve saygı göstermeyen bir toplumun geleceği sağlıklı olamaz. Unutmamak gerekir ki, bugünün yaşlıları geçmişte toplumsal yaşamın her alanında önemli hizmetlerde bulunmuş ve görevi kendilerinden sonra gelenlere devretmişlerdir. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm yaşlı vatandaşlarımızın Yaşlılar Gününü kutluyor, onların sadece bir günde değil, her zaman için baş tacımız olduğunu özellikle vurgulayarak, tüm yaşlılarımıza sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum." ifadelerine yer verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious