Yaşlılara ahşap boyama kursu

Yaşlılara ahşap boyama kursu.10034
  • Giriş : 11.04.2008 / 17:02:00

Akçakoca İlçesi’nde, Kızılay Yaşlılar Konukevi’nde kalan yaşlılar ahşap boyama kursu ile boş zamanlarını değerlendirmenin keyfini yaşıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

46 yaşlının kaldığı Kızılay Yaşlılar Konukevi'ndeki kursa 7 kadın katıldı. Akçakoca'da atölyesi bulunan ve haftada bir gün yaşlılara ahşap boyama kursu verecek olan Handan Şengül dün kursun ilk gününde yaşlılara çay tepsilerinin boyanmasını ve desenler yapılmasını öğretti. 4 hafta sürecek kursun sonunda yaşlıların yaptığı eserler konukevinde sergilenecek.

Boş oturmaktan sıkıldıklarını söyleyen 72 yaşındaki Kıymet Dağdelen, “Günboyu oturmaktan sıkılıyorduk. Bu kurs bizim için çok iyi oldu. Hem boş zamanlarımızı değerlendiriyoruz, hem de bu yaşımıza rağmen yeni bir şeyler öğrenmenin mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.
Kızılay Yaşlılar Konukevi Müdürü Zeynep Odabaşı ise yaşlıların boş vakitlerini değerlendirmeleri için kurs açtıklarını belirterek, “Yaşlılarımız ahşap boyama kursuna çok sevindiler. Kursa katılanlar büyük ilgiyle kurs çalışmalarına katılıyorlar” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious