Yaşlılara otobüse binme sınırı

Yaşlılara otobüse binme sınırı.18082
  • Giriş : 12.06.2009 / 23:01:00

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ulaşıma yaptığı zamdan sonra şimdi de yaşlılara kısıtlama getirdi. Yaşlılar, toplu ulaşım araçlarına bir yılda 750'den fazla binemeyecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yaşlılara sınırlama getiren yönetmelik değişikliği, İzmir Büyükşehir'in dün akşam Sırrı Aydoğan başkanlığında yapılan meclis toplantısında kabul edildi. AK Parti, değişikliğe muhalefet etti.

ESHOT'un zarar ettiği gerekçesiyle yaşlılara sınırlama getirildiğini belirten AK Partili Kenan Çakar, "ESHOT seçim öncesinde zarar etmiyordu da şimdi mi zarar etmeye başladı? Güneşli havada gezip dolaşmak isteyen yaşlılar dolaşamayacak mı?" dedi. Çakar, hukuk kurallarına göre verilen hakkın geri alınamayacağını ifade etti.

Yeni uygulamaya göre yaşlı kartlarına 750 binişlik kontör yüklenecek. Bu kontör miktarını aşan yaşlılar, parayla toplu ulaşım araçlarına binecek. İzmir'de 60 yaşını geçen 57 bin kişide yaşlı kartı bulunuyor. Bu kişiler otobüsleri ücretsiz olarak kullanıyor.

ESHOT Genel Müdürü Gül Şener, yeni uygulamanın önümüzdeki yıl başından itibaren geçerli olacağını, öğrenci kartlarıyla Kentkartların da birleştirileceğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*