Yaşlıları yanlız bırakmayalım

Yaşlıları yanlız bırakmayalım.9437
  • Giriş : 29.09.2006 / 00:00:00

Osmaniye İl Sosyal Hizmetler Müdürü İlyas Özdemir, vatandaşları huzurevindeki yaşlıları ziyaret etmeye çağırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Özdemir, 1 Ekim Yaşlılar Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, yaşlısına sahip çıkmayan, hürmet etmeyen, saygı göstermeyen bir toplumun geleceğinin sağlıklı olmayacağını ifade etti. Bugünün yaşlılarının geçmişte toplumsal yaşamın her alanında önemli hizmetlerde bulunduğunu görevi kendilerinden sonra gelenlere devrettiğini kaydetti.

5 yıldır faaliyet gösteren Özden Kardeşler Huzurevi'nin ildeki ve diğer illerden gelen yaşlıların ihtiyaçlarını karşıladığını söyleyen Özdemir, vatandaşların yaşlıları sadece bugünlerde değil, her zaman hatırlamaları gerektiğini aktardı.

Bir gün herkesin yaşlanacağını bunun kaçınılmaz olduğunu belirten Özdemir açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Bu yüzden yaşlılarımıza hep birlikte sahip çıkalım. Onları yalnız bırakmayalım. Bu arada yaşam her şeye rağmen yaşlanma ile ilgili kayıplara rağmen güzel ve anlamlı. Esas olan yaşama sevincini kaybetmemek. Öyle ise yaşlanma sürecini doğal bir olgu olarak karşılayıp, bu dönemi de yaşamın diğer dönemlerinde olduğu gibi yaşama aktif olarak katılarak geçirmek gerekiyor."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious