Yaşlıların moral pikniği ölümle bitti

Yaşlıların moral pikniği ölümle bitti.16850
  • Giriş : 27.05.2009 / 22:20:00

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) Fethiye Belediyesi Huzurevi'nde kalan bir yaşlı, piknik sırasında girdiği denizde boğuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinilen bilgiye göre, Fethiye Belediyesi Huzurevi sakinleri sabah saatlerinde Katrancı Koyu'na pikniğe gitti. Yaşlılara moral vermek için 11 yaşlı ve 3 personelin katılımı ile gerçekleştirilen piknik normal seyrinde başladı. Havanın sıcak olması nedeniyle yaşlılar serinlemek için denize girmeye başladı. Rasih Dermenci de (70) diğer yaşlılar gibi üzerini çıkararak denize girdi. Dermenci, denizin içerisinde birkaç adım attıktan sonra diz kapağına kadar gelen suya yüzüstü düştü. Dermenci'yi farkeden görevliler hemen kendisini denizden çıkardı. İlk müdahalenin ardından 112 Acil Servis ambulansı ile Fethiye Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaşlı adam yolda hayatını kaybetti.

Fethiye Cumhuriyet Savcısı Mehmet Bayram tarafından otopsisi yapılan Rasih Dermenci'nin ölümü ile ilgili olarak jandarma soruşturma başlattı.

Pikniğe katılan 11 yaşlı ve 3 personelin ifadeleri alınırken SHÇEK Muğla İl Müdürü Hüseyin Alparslan da Fethiye'ye geldi.

Huzurevi Müdürü Adem Güngör'den bilgi alan Alparslan, konuyla ilgili açıklama yapmaktan çekindi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*