Yatılı öğrencilere organik tarım eğitimi

Yatılı öğrencilere organik tarım eğitimi.18285
  • Giriş : 14.11.2008 / 21:00:00

Gaziantep'in Oğuzeli ilçesinde Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'nda (YİBO) kurulan serada öğrenciler, organik ürün yetiştiriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türk Henkel, Oğuzeli Halk Eğitim Merkezi, Oğuzeli İlçe Tarım Müdürlüğü ve Gaziantep Tarım İl Müdürlüğü ile Şahinbey Lions Kulübü tarafından desteklenen proje kapsamında 220 metre karelik serada yetişen ürünler, okul aile birliği aracılığıyla değerlendirilecek.

Elde edilecek gelir okulun masraflarını karşılamak için kullanılacak. Sera, 294 öğrencisi bulunan okulda uygulamalı organik tarım dersleri verilmesine de imkan sağlıyor.

Henkel ve Şahinbey Lions Kulübünün işbirliğiyle geliştirilen proje, diğer okullara da örnek teşkil ediyor. Henkel, projeye Henkel Smile sosyal sorumluluk programı kapsamında eğitime verdiği desteği sürdürürken, Şahinbey Lions Kulübü, projenin yürütülmesi görevini üstlendi. Proje aynı zamanda Oğuzeli Halk Eğitim Merkezi, Oğuzeli İlçe Tarım Müdürlüğü ve Tarım İl Müdürlüğü tarafından da destekleniyor. Bölgede organik tarımın geliştirilmesi açısından olduğu kadar tüm Türkiye'de örnek teşkil etmesi açısından da önemli olan proje kapsamında 220 metre karelik serada yetişen ürünler okul aile birliği tarafından değerlendirilecek ve seradan elde edilen gelirler okulun masraflarını karşılamak için kullanılacak.

Oğuzeli YİBO'da düzenlenen törene Vali Süleyman Kamçı, Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman, Türk Henkel İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Direktörü Mutlu Türpan, Türk Henkel Kurumsal İletişim Sorumlusu Hande Ardane, Türk Henkel Endüstriyel Yapıştırıcılar Satış ve Pazarlama Yöneticisi Enver Yetkin, Şahinbey Lions Kulübü Başkanı Nazan Tuğsuz, okul yöneticileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Türk Henkel İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Direktörü Mutlu Türpan, 'Arkadaş Gibi Marka' sloganıyla hareket eden Henkel'in sosyal sorumluluğa büyük önem verdiğini söyledi.

Türpan, ''Türk Henkel olarak iş dünyasında kaydettiğimiz başarıların topluma karşı sorumluluklarımızı daha da artırdığının bilinciyle eğitime destek vermeyi sürdürüyoruz. Sürdürülebilir gelişme için önemi giderek daha çok kavranmaya başlayan organik tarımın Türkiye'de yaygınlaştırılmasına katkıda bulunacağına inandığımız eğitim odaklı bu projeye destek vermekten son derece mutluyuz'' dedi.

Henkel'in sosyal sorumluluğa büyük önem verdiğini ifade eden Türpan, şöyle devam etti:

''Türk Henkel olarak iş dünyasında kaydettiğimiz başarıların topluma karşı sorumluluklarımızı daha da artırdığının bilinciyle eğitime destek vermeyi sürdürüyoruz. Sürdürülebilir gelişme için önemi giderek daha çok kavranmaya başlayan organik tarımın Türkiye'de yaygınlaşmasına katkıda bulunacağına inandığımız eğitim odaklı bu projeye destek vermekten son derece gurur duyuyoruz.''

Konuşmaların ardından seranın açılışı gerçekleştirildi. Seranın gezilmesinden sonra Şahinbey Lions Kulübü Başkanı Nazan Tuğsuz, Türk Henkel İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Direktörü Mutlu Türpan'a projeye desteklerinden dolayı plaket verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*