Yattara 1 milyon 600 bin YTL istiyor

Yattara 1 milyon 600 bin YTL istiyor.12676
  • Giriş : 31.03.2008 / 15:30:00

Trabzonspor'da gelecek sezon sonu sözleşmesi sona erecek olan Yattara'nın, önümüzdeki günlerde yönetimin teklif ettiği üç yıllık sözleşmeye imza atması bekleniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Trabzonspor, elinde kalan tek yıldız futbolcusu İbrahima Yattara'nın yuvadan uçmaması için yoğun çaba harcıyor. Bordo - mavili kulüple olan sözleşmesi önümüzdeki sezon sonu sona erecek olan Gineli oyuncuya Başkan Sadri Şener, sözleşmesini üç yıl daha uzatması için teklif yaptı. Bu teklife ilk etapta olumlu yanıt veren Gineli futbolcu, menajeri Adnan Demir'le konuşarak fiyatının yıllık 1 milyon 600 bin YTL'ye çekilmesini istiyor. Trabzonspor'dan yıllık 1 milyon Ytl alan ve yedek kulübesinde oturan bir çok futbolcudan az miktarda para alan Yattara'nın bu durumdan oldukça şikayetçi olduğu belirtildi.

İSMİ BİR ÇOK KULÜPLE ANILIYOR

Trabzonspor'da gösterdiği performansla önce ismi Fenerbahçe ile anılan ardından Galatasaray ve Beşiktaş'a imza attığı iddiaları ile gündeme gelen Yattara'nın istediği fiyatı alamaması durumunda yönetimin üç yıllık imza teklifini geri çevirmesi bekleniyor. Trabzonspor basın sözcüsü Levent Erkuloğlu, Yattara'yı elde tutmak için ne gerekiyorsa yapacaklarını belirterek, "Yattara, Trabzon'da mutlu olduğunu belirtmesine rağmen, kendisiyle ilgili bir çok haber çarptırılıyor. Şu anda gelecek sezona kadar sözleşmesi var. Bu hafta içi kendisiyle ve menajeri ile bir görüşme yaparak sözleşmesini uzatmak için teklif yapacağız. Bu konuda her hangi bir sorun yaşayacağımızı sanmıyoruz. Yattara, zate gelecek sezon sonuna kadar bu takımın futbolcusu. Sözleşmesini uzatmak için çalışıyoruz" diye konuştu.

Bu arada, Yattara'nın Türk vatandaşlığı için başvurusuna İçişleri Bakanlığı'nın bu hafta yanıt vermesi bekleniyor.

TRANSFER ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Basın sözcüsü Erkuloğlu, transfer çalışmalarının da tüm hızıyla sürdüğünü belirterek, "Türkiye ve yurt dışında araştırmalarımız sürüyor. Sırf transfer yapmak için transfer yapmayacağız. Şu anda bir transfer havuzu oluşturduk ve bir çok isim bu havuzda yer alıyor. Aralarından kulübe en fazla katkı sağlayacağına inandığımız futbolcuları transfer etmek düşüncesindeyiz. Takımdan gönderilecek isimler konusunda bir karar almış değiliz. Futbolcularla bu yönde bir görüşme de yapmadık. Takım içerisinde böyle bir huzursuzluk yaratmaya gerek yok. Gelecek sezon tüm taraftarlarımıza rahat bir nefes aldırmak için yoğun şekilde çalışıyoruz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious