Yattara: Bana izin verin

Yattara: Bana izin verin.48189
  • Giriş : 24.09.2008 / 12:50:00

Katar'ın Al Saad Kulübü'nün 15 milyon Euro'luk inanılmaz teklifi karşısında Trabzonspor'da başlayan Yattara kaosu sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yattara'nın gitmek istediğini belirterek rest çekmesi üzerine bu sabah Trabzon'a gelen Başkan Sadri Şener de Gineli oyuncuyu ikna etmeyi başaramadı. Yattara, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Trabzon beni bırakırsa gideceğim. Ama iki taraf anlaştıktan sonra konuşmak istiyorum" dedi.

Trabzonspor'un Gineli oyuncusu İbrahima Yattara'ya Katar'ın Al Saad Kulübü tarafından önceki gün yapılan yaklaşık 15 milyon Euro'luk teklifin yankıları sürüyor. Teklifini dün de yineleyen ve Yattara'yı da yıllık 2 milyon Euro vererek ikna eden Katar Kulübü yetkililerinin ısrarlı tutumu karşısında Trabzonspor yönetim kurulu da tavır değiştirdi. Daha önce Yattara'yı kesinlikle satmayacağını açıklayan Başkan Sadri Şener, oyuncunun gitme yönünde görüş bildirmesi ve rest çekmesi üzerine bu sabah Trabzon'a geldi. Yattara ile tesislerde bir görüşme yapan Şener, Gineli oyuncuyu kalmak için ikna edemedi. Yattara'nın Başkan Şener'e, "Trabzon'a 6 sezondur hizmet ediyorum. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Önüme hem benim hem de kulüp için çok güzel bir fırsat çıktı. Bunu değerlendirmek istiyorum. Lütfen bana izin verin" dediği öğrenildi.

Başkan Şener'in Yattara'nın kararlı tutumu karşısında kulübün kurmayları ile bir görüşme yaptığı ve Katar Kulübü yöneticileriyle pazarlığı kabul ettiği öğrenildi.

Bu arada Başkan Sadri Şener ile görüşmesinin ardından cipiyle tesislerden ayrılan Yattara basın mensuplarına açıklama yapmadı. Yattara kendisini takip eden gazetecileri atlatmak için de şehirdeki trafik kurallarını adeta altüst etti. Buna rağmen gazetecileri atlatamayan Yattara tesislere geri dönmek zorunda kaldı. Bir süre Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde kalan İbrahima Yattara, dışarı çıkarken bu kez gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yattara, "Gitmek istiyor musun?" şeklindeki soruya, "Trabzon beni bırakırsa gideceğim, ama bırakmazsa gitmeyeceğim. İki taraf da anlaştıktan sonra konuşmak istiyorum. Şu anda hiçbir şey belli değil. Ama en kısa zamanda belli olacak" dedi.

Yattara, başka soru yanıtlamayarak tesislerden ayrıldı.

Başkan Sadri Şener'in yönetim kurulu üyeleriyle durum değerlendirmesi yaptığı ve öğleden sonra Katar kulübü yöneticileriyle bir görüşme yapılabileceği vurgulandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*