Yattara başka kulübe gidemez!

Yattara başka kulübe gidemez!.48189
  • Giriş : 12.04.2008 / 12:16:00

Sadri Şener, Yattara'nın yeni sözleşme imzaladığını ve başka bir kulübe gidemeyeceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Galatasaray maçında bilinçli olarak mağlup olacakları söylentilerine tepki göstererek ''Kimin şampiyon olup olmayacağı bizi ilgilendirmez'' dedi.

Şener, Çorlu Trabzonspor Taraftarlar Derneğini ziyareti sırasında, yaptığı açıklamada, Trabzonspor'un her maçına kazanmak için çıktığını bildirdi.

Galatasaray maçına futbolcularının çok iyi hazırlandığını ifade eden Şener, ''Galatasaray maçında bilinçli olarak mağlup olacağız söylentileri var. Kimin şampiyon olup olmayacağı bizi ilgilendirmez. Bunlar tamamen asılsızdır. Trabzonspor'un tarihinde böyle bir şey söz konusu olmamıştır'' dedi.

Her maça galibiyet için çıktıklarını bildiren Şener, şunları kaydetti:

''Galatasaray maçı öncesi futbolcularımızı görmenizi isterim. Hepsi de galibiyete kilitlenmişler. Puan olarak biraz altlarda olmamız bizim küçük takım olduğumuzu göstermez. Kulüplerin büyüklüğünü meydana getiren bir takım kriterler vardır. Bizim bugüne kadar kazandığımız şampiyonluklar ve kupalar büyüklüğümüzü gösteriyor.''

-''YATTARA HİÇBİR KULÜBE GİDEMEZ''-

Yattara'nın hiç bir kulübe transfer olamayacağını belirten Şener, Yattara'nın kulübüyle 2 gün önce 3 yıllık sözleşme imzaladığını bildirdi.

Transfer çalışmaları kapsamında Almanya'dan iyi bir kaleci alacaklarını anlatan Şener, ''Bonservis bedeli olmayan iyi bir kaleci alıyoruz. Ama isim veremem. Çünkü, isim verdiğimiz zaman futbolcunun fiyatı otomatik olarak arttırılıyor. Türkiye'den de iki flaş transferimiz var. Takımımıza, yeni sezon için dört yabancı, dört tane yerli futbolcu kazandırmayı amaçlıyoruz'' dedi.

-''BORÇSUZ BİR KULÜP OLACAĞIZ''-

Başkan Şener, Trabzonspor'un çok kısa bir süre içinde borçsuz ve kendi ayakları üzerinde duran bir kulüp haline geleceğini belirtti.

Trabzonspor kulübünün borçlarını 40 milyon Avro'dan, 20 milyon Avro'ya düşürdüklerini anlatan Şener, şunları kaydetti:

''Borçsuz ve ayakları üzerinde durabilen bir kulüp olacağız. Trabzonspor kulübü çok kısa bir süre sonra genç jenerasyona bırakılacak ve borcu sıfır olan, kendi imkanlarıyla ayakta durabilen bir kulüp halini alacak. Amacımız, kısa sürede eski ve özlenen Trabzonspor'u yaratmak ve şampiyon olabilecek bir takım kurmak.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious