Yattara dönmeyecek mi?

Yattara dönmeyecek mi?.12676
  • Giriş : 25.12.2007 / 15:19:00

Trabzonspor'lu Yattara'nın FIFA'ya başvurup takımdan ayrılacağı yönünde iddialar ortaya atıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kulüp genel saymanı Emin Kahraman, Yattara'nın dönmeyeceği konusunda bir duyum almadıklarını belirterek, ''Yattara, şu an devre arası izninden dolayı ülkesinde. Bizim sporcuyu etkileyecek, sporcunun gitmesini gerektirecek ekstrem bir borcumuz yok. Türkiye'de futbolculara en az borcu olan kulüplerden biriyiz'' diye konuştu.

TRABZONSPOR'A SEVİNDİRİCİ HABER

Trabzonspor'a, İspanya'nın Recreativo Huelva Kulübü'ne verdiği oyuncusu Ersen Martin konusunda sevindirici bir haber geldi.

Kulüp genel saymanı Emin Kahraman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ersen Martin'in bonservis bedeli konusunda FIFA'lık olduklarını anımsatarak, ''FIFA, Huelva kulübüne 7 Ocaka kadar Trabzonspor'a karşı maddi vecibelerini yerine getirmesi için ihtar çekti'' dedi.

Trabzonspor, Recreativo Huelva Kulübü ile Ersen Martin'in transferi konusunda 1 milyon dolara prensipte anlaşmış, ancak bordo-mavili kulüp, İspanya kulübünün parayı zamanında yatırmadığı gerekçesiyle bu futbolcuyu vermekten vazgeçmişti.

Ersen Martin ile faks yoluyla sözleşme imzalayan Huelva da FIFA'ya itirazda bulunmuştu. FIFA, Ersen Martin'in geçici lisans ile İspanyol takımında oynamasına karar vermişti. Maddi konularda ise FIFA, 2 kulübün anlaşmasını istemişti.

FIFA'nın verdiği son karara göre İspanya Kulübü'nün Trabzonspor ile maddi konularda 7 Ocaka kadar anlaşması gerekiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious