Yattara krizi devam ediyor!

Yattara krizi devam ediyor!.8567
  • Giriş : 17.09.2006 / 00:00:00

Yattara'nın sakatlığıyla ilgili tartışmalar sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Trabzonspor'un Denizlispor'la oynadığı maçın 82. dakikasında oyunu terkettikten sonra kaldırıldığı hastanede en az 2 ay futboldan uzak kalacağı açıklanan Yattara'nın sakatlığıyla ilgili tartışmalar sürüyor.

Kulüp doktorlarının yaptığı kontroller sonucu kasığında adale yırtılması olduğu için 3-6 hafta sahalardan uzak kalacağı açıklanan Yattara'nın geçen hafta İstanbul'da yapılan muayenesinde Prof.Dr.Burhan Uslu, ameliyattan söz etmişti. Ameliyatı halinde en az 2.5 ay sahalardan uzak kalacağı belirtilen Yattara konusunda açıklama yapan Trabzonspor Sağlık Kurulu Başkanı Dr.Köksal Güney, İstanbul'daki kontrollerde 2 değişik tedavi yöntemi önerilmesi üzerine Avrupa'ya gönderilmesine karar verdiklerini belirtmişti.

Bu arada Trabzonspor'un eski sağlık kurulu başkanı Dr.İhsan Alioğlu, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yattara'nın antrenmanlara çıkmasına ve oynamasına engel bir durumunun olmadığını iddia eden Dr.Alioğlu, şöyle dedi:

"Yattara'ın sakatlığında bir anormallik var. Yıllardır bu işin içindeyim. Yattara'nın sakatlığıyla ilgili aldığım bilgi ve medyadan takip ettiğim bilgiler ışığında, Gineli futbolcunun bırakın 2.5 ayı, 2 hafta sonra bile oynayabileceğini söyleyebilirim. Çünkü kas adalesi problemlerinde adale yırığı iyi huylu bir hastalıktır. Tedaviye cevap verir. Bu tip sakatlık geçiren bir sporcu, hiç ara vermeden antrenmana çıkabilir ve müsabakadan oynamasına hiç bir engel yoktur. Tabi ki bu arada futbolcunun psikolojik durumunun iyi kontrol edilmesi ve moral kondisyonunun üst düzeye çıkarılması gerekir."

Dr.İhsan Alioglu, Yattara'nın şimdiye kadar sahalara dönmesi gerektiğini öne sürerken de, "Ama üzülerek görüyorum ki sansasyonel yorumlar yaparak isimlerini ön plana çıkarmak isteyenler var. Yattara'nın sakatlığı çok büyük bir problemmiş gibi gösteriliyor. Yattara gibi önemli bir oyuncunun bir an önce sahalara döndürülmesi gerekir" diye konuytu.

"İÇİM GİDİYOR"

Gelecek hafta sakatlığı konusunu acıklığa kavuşturmak için Avrupa'ya gidecek olan Yattara, önemli karşılaşmaları tribünden izlerden çok heyecanlandığını söyledi, "Adeta içim içime sığmıyor. Ben de sahada olmak istiyorum" dedi. Beşiktaş karşılaşmasında oynayamadığı için çok üzgün olduğunu belirten Yattara, daha sonra şöyle konuştu:

"Beşiktaş kendi sahasında oynadığı için açık bir oyunu tercih etti. Geniş alanlar tam bana göreydi. Tribünden izlerken çok üzüldüm. Osasuna maçında da yine aynı şekilde rakip 1 kişi eksik oynadığı için çok boş alan vardı. Oynasaydım, mutlaka çok etkili olacağıma inanıyordum. Bir an önce sahalara dönebilmek için kendime çok iyi bakıyorum."

KAPTANLA BARIŞ

Trabzonspor'un 1-0 kazandığı Denizlispor maçından sonra tribünlerin çağrılarına rağmen takımı seyirciye götürmeyen kaptan Hüseyin'le taraftarlar arasındaki buzlar eridi. Karşılaşmanın bitiminde Hüseyin'i protesto eden taraftar gruplarının temsilcileri, 2'nci Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'nun aracılığıyla Hüseyin'le bir araya geldiler. Taraftarlar Birliği Başkanı Adem Söğüt, bu konuda, "Kaptanımıza karşı bir hareket içinde olmamız zaten söz konusu olamazdı. Yanlış anlaşılmalardan meydana gelen sorunu, tatlıya bağladık" dedi.

KURBAN UĞURU

Bordo mavili futbolcular, ligdeki kötü gidişe "dur" demek için Beşiktaş maçından önce 3 kurban kestirdi. İkinci Başkan Hacıosmanoğlu ve kaptan Hüseyin'in öncülüğünde Beşiktaş maçı önce tesislere getirilen 3 koyunun kestirildikten sonra etlerinin dar gelirli ailelere dağıtıldığı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious