Yattara'da son dakika değişikliği

Yattara'da son dakika değişikliği.11177
  • Giriş : 24.09.2008 / 09:33:00

Trabzonspor, "20 milyona da satmayız", Yattara da "Kalmak istiyorum" dedi. Ancak herşey çok hızlı bir şekilde değişti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Trabzonspor'un Gineli oyuncusu İbrahima Yattara, başkan Sadri Şener'in "20 miyon da verseler satmayacağız" açıklamasının mürekkebi kurumadan, iki kulüp arasında yapılan pazarlık sonucu 15 Milyon Avro bonservis bedeli karşılığı Katar takımı Al Sadd takımına satıldı.

Öğlen saatlerinde bu transfere izin vermeyeceklerini açıklayan Sadri Şener, Trabzon'dan gelen "Yattara kalmak istemiyor, kesinlikle ayrılmak istiyor, göndermezseniz kalsam da faydam dokunmaz diyor" türü haberler üzerine gece uçağıyla Trabzon'a gitti. Sadri Şener'in Al Sadd yetkililerine bir gün daha beklemeleri için haber gönderdiği ve bugün (Çarşamba) yapılacak görüşmeler sonunda Gineli oyuncunun bu kulübe satılacağı öğrenildi.

İbrahim Yattara'nın bu transferi "haddinden çok istediği" ve Türkiye'deki meneceri Adnan Demir'i de By Pass ederek Al Saad yetkilileriyle gizli gizli görüşerek anlaştığı öne sürüldü. Trabzonspor bu transferden 15 milyon avro bonservis bedeli alırken Yattara'nın da 4 yıl için 8 milyon avro ücrete imza atacağı iddia edildi.

Özkan Sümer'in 150 bin dolar bonservis bedeliyle transfer ettiği Gineli oyuncu böylece 5 yıl içinde 100 kat değer kazanarak bir rekora da imza attı. Katar liginde 2 maçta 6 puanla lider durumda bulunan Al Sadd takımında ikisi Brezilya ikisi Ekvator biri de Ummanlı olmak üzere 5 yabancı oyuncu yer alıyor.

HTSPOR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*