Yattara'dan Galatasaray sözü!

Yattara'dan Galatasaray sözü!.11177
  • Giriş : 13.03.2009 / 11:44:00

Camiayı bir araya toplamak için tüm eski başkanları Trabzon'a davet eden Başkan Sadri Şener de maçtan üç gün önce Trabzon'a gelerek tesislerde kamp kurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Teknik Direktör Ersun Yanal ve futbolcularla sürekli görüşen Şener, Gineli futbolcu Yattara'dan ise Galatasaray karşısında patlama bekliyor. Futbolcuyla ayak üstü konuşarak sorunlarını dinleyen Şener, Yattara'dan Galatasaray maçı için güzel Futbol sözü aldı.

Şener, Pazar günü oynayacakları maçta Galatasaray'ı yenmeleri durumunda ligde avantaj yakalayacaklarını belirterek, "Biz Galatasaray'ı yenersek onlar epeyce geride kalır. Ama beraber kalır veya yenilirsek de işler yine bitmez. Beşiktaş nereden nereye geldi. Bizim son dört haftaya girerken durumumuz daha net ortaya çıkar diye düşünüyorum. Mesela biz Gaziantep'e giderken, Sivas - Beşikaş ile oynayacak. Bunlardan ikisi de üç puan alamayacak. Bunlar hesaplanırsa bizim durumumuz oldukça avantajlı" diye konuştu.

"ERSUN HOCAYLA HİÇ BİR SORUNUMUZ YOK"

Şener, taraftarların, Konyaspor mağlubiyeti sonrası, 'Ersun Yanal istifa' diye bağırmasının normal olduğunu da belirterek, "Ben Allah'tan başka hiç bir şeyden korkmam. Yıllardır iki maç kaybettikten sonra hemen hocaya tepki gösterilir. Sonra yönetime, sonra da başkana tepki gösterilir. Bu usuldür. Hatta doğaldır da. Ama biz ligi en iyi yerde bitireceğimize inanıyoruz" dedi. Şener, Ersun Yanal'dan memnun olduklarını da belirterek, "Herkes, 'Ersun Yanal ile devam edilecek mi?' diye tartışırken biz Ersun hocayla gelecek sene kimleri alabileceğimizi konuşuyoruz. Ersun Hoca bugün liglerdeki en iyi hocalardan bir tanesi. Eğitimli bir hoca. Her konuda oturuyor, çalışıyor. Şu anda hocayla bir sıkıntımız yok" diye konuştu.

"ALANZİNHO ÇOK İYİ OLACAK"

Alanzinho'nun uyum sorununu aşması durumunda kendisini kanıtlayacağını da söyleyen Şener, "Bizim takımımız oldukça kaliteli. Yattara ve Alanzinho çok iyi. Alanzinho, Türkiye'nin en iyi futbolcularından bir tanesi. Aradan biraz zaman geçtikten sonra herkes onu hayranlıkla izleyecek" şeklinde konuştu.

"GELECEK SEZON ÇOK DAHA İDDİALI OLACAĞIZ"

Şener, gelecek sezon takımda taşların yerine oturacağına inandığını da ifade ederek, "Şu anda şampiyonluğu telaffuz etmemek lazım. Ama gelecek sene Eylül ayında hemen, 'Şampiyonluğa oynuyoruz' demeye başlayacağım. Çünkü takım oturacak. Ayrıca Colman gelecek sene aradığımız 10 numaradan daha iyi bir Colman olacak. Alanzinho daha iyi olacak. Dışarıdan gelen futbolcuların buraya alışması kolay değil. Bugün ben Brezilya'ya gitsem bir ayda caddeleri ezberlerim. Bir çok futbolcunun küçük bir şehir olan Trabzon'a alışması için bir sezon geçiyor. Ama bir dahaki sezon için çok iyi bir takımımız var. İki takviye yapacağız. Bunlardan biri ön liberoya diğeri forvet arkasına olacak" diye konuştu.

Şener, Galatasaray maçına tüm eski başkanları davet ettiklerini de belirterek, "Mehmet Ali bey geliyor, Şamil abi gelmeye çalışacak. Beraber yemek yiyeceğiz. Sadece saha sonucu değil sosyal yapıyı da güçlendirmek istiyoruz" dedi.

MORALLER YERİNE GELDİ

Trabzonspor'da Konyaspor mağlubiyeti sonrası bozulan moraller hafta içerisinde yapılan antrenmanlarda yerine geldi. Taraftarların takıma sahip çıkması ile moral bulan futbolcular yönetimin de tam desteğini aldı. Futbolcularını zorlu maça çok özel olarak hazırlayan Yanal, hafta içerisinde yaptırdığı tüm idmanlarda şut çalışmasına özen gösterdi. Bu idmanlarda Gökhan Ünal ile özel olarak ilgilenen Yanal, Gineli futbolcu İbrahima Yattara'nın performansından ise fazlasıyla memnun kaldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*