Yattara'nın en beğendiği Türk!

Yattara'nın en beğendiği Türk!.48189
  • Giriş : 13.06.2008 / 19:47:00
  • Güncelleme : 13.06.2008 / 19:07:35

Trabzonspor'un Gineli oyuncusu İbrahima Yattara, Trabzonspor'da şampiyonluk yaşamak istediğini ve gelecek sezon bu hedefe ulaşacaklarına inandığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yattara, Trabzonspor Dergisi'nin bu ayki sayısındaki röportajında, geçen sezona şampiyonluk hedefiyle başladıklarını, ancak gerek takımın yaşadığı şanssızlıklar gerekse oyuncuların sakatlıklarının beklentilerinin önüne geçtiğini belirterek, “Şampiyon olamadığımız ve şampiyonluğa oynayamadığımız için üzgünüm. Burada şampiyonluk yaşamak istiyorum. Gelecek sezon bu hedefimize ulaşacağımıza inanıyorum” dedi.

Geçen sezon kendini başarılı bulmadığını ifade eden Yattara, “En iyi performansımı gösterdiğimi düşünmüyorum. Ancak bu, sadece benden kaynaklanan bir durum değil. Takım olarak da çok başarılı bir performans gösteremedik. Bireysel olarak sahada bir şey yapmam çok fazla beklenemez. Sonuçta Futbol takım oyunudur. Sahada iyi oyuncular olursa ve iyi mücadele ortaya koyarlarsa benim de performansım yükselir. Genel olarak sezon itibariyle hem takım hem de ben iyi bir grafik çizemedik. Ancak yeni katılan oyuncularla birlikte ben de en iyi oyunumu sahaya yansıtmaya çalışacağım” diye konuştu.

Trabzonspor'u çok sevdiğini ve bordo-mavili takımdan ayrılmayı düşünmediğini kaydeden Yattara, şöyle konuştu: “Yönetim kurulumuzla da görüşerek her konuda anlaştık. Ben 5 senedir buradayım. Kariyerimde ilk defa bir takımda bu kadar uzun süre kalıyorum. Tek düşüncem bordo-mavili forma altında şampiyonluk yaşamak. Fakat bu o kadar kolay değil. İsabetli transferlerin yanında bizler de elimizden gelenin en iyisini ortaya koymalıyız.”

ERSUN HOCAYLA ÇIKIŞ YAKALADIM”

Yattara, teknik direktör Ersun Yanal ile bir çıkış yakaladığını ifade ederek, “O geldiğinden beri hemen hemen tüm maçlarda oynadım. Antrenmanlardan sonra benimle özel olarak ilgileniyor ve performansımı artırmaya yönelik özel program uyguluyor. Ersun hocanın bana büyük katkısı oldu. Amacım ortaya koyacağım performansla kendisini mahçup etmemek” dedi.

Gelecekte başka bir kulüpte forma giyip giymeme konusunda net bir kararının bulunmadığını vurgulayan Yattara, “Öncelikle Trabzonspor ile şampiyonluk yaşamak istiyorum. Eğer bunu yaşayamazsam o zaman kulüp değiştirmeyi düşünebilirim. Önümüzdeki sezon Trabzonspor ile bu hedefe ulaşacağımıza inanıyorum. Bunun yanı sıra bir çok futbolcu gibi ben de Avrupa'da Futbol oynamak istiyorum. Fakat dediğim gibi öncelikle Trabzonspor ile şampiyonluk yaşamak istiyorum” diye konuştu.

Yattara, Türkiye'de en çok Galatasaraylı Arda'yı, Avrupa'da ise Anelka, Messi ve Christiano Ronaldo'yu çok beğendiğini kaydetti.

Gine Milli Takımı'na çağrılmamasını bazen kendi kendine sorduğunu belirten Yattara, şöyle konuştu: “Türkiye liglerinde oynayan en iyi Gineli oyuncu olduğumu söylemiyorum. Ancak en iyilerinden biriyim. Milli takıma çağrılmak için öncelikle kulüp maçlarında da düzenli oynamak gerekiyor, bunu yapıyorum. Peki o zaman neden çağrılmıyorum? Afrika'nın şartları belli. Yoksulluk var. Bazı oyuncular kıskançlık yaparak beni milli takıma istemiyor da olabilir.”

Yattara, Trabzon'da yaşamanın kendi ülkesinde yaşamak gibi olduğunu, tek sorunun çocuklarının Fransızca eğitim veren bir okulun Trabzon'da bulunmaması olduğunu ama buna da bir çözüm bulunacağına inandığını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious