Yattara'nın Türk vatandaşlığı isyanı

Yattara'nın Türk vatandaşlığı isyanı.10313
  • Giriş : 18.04.2009 / 14:38:00

Ligde 18 haftalık bir aradan sonra gol kaydeden Gineli oyuncu İbrahima Yattara, bu yıl şampiyon olma şanslarının bulunduğunu, en azından ikinci olabileceklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Türkçe konuşabilen Gineli oyuncu, Türk vatandaşlığı konusunda yaptığı başvuruya halen cevap alamadığını ve 8 aydır kendisine kimlik çıkmadığını ifade ederek, kimlik çıkana dek açıklamalarını Fransızca olarak yapacağını kaydetti.

Yattara, Gençlerbirliği maçında takımın performansından memnun olduğunu belirterek, ''Zor bir maçta 3 puanı çıkarmak önemliydi. 3 puan aldık, herkesi kutluyorum. Zor bir işi başardığımıza inanıyorum'' dedi.

Sezon başında bir sakatlık geçirdiğini ifade eden Yattara, şöyle konuştu:

''Sonra bir transfer hikayesi çıktı. Performansımı bunlar olumsuz etkiledi. Belki de her oyuncunun başına gelebilecek şeyler yaşadım ama performansımı bunlar alt üst etti. Kendimi yeni yeni toparlıyorum. Bu yıl şampiyon olma şansımız var. En azından ikinci olabiliriz. Bu hedeflere varabilmek için kendimi toparlamam gerek, bir şeyler yapmalıyım dedim. Vicdan muhasebesi yaptım ve daha iyi şeyler yapmaya çalışmam gerektiğini düşündüm. İdmanlarda da çok çalıştım. Kendimi buluyorum. Bu çalışmalarım, meyvesini Gençlerbirliği maçında gol atarak verdi. Çalışmalarımın karşılığını aldım.''

Sivasspor maçının kendileri için çok önemli olduğunu ifade eden Yattara, ''Bu önem, motivasyonumuzu arttırıyor. Sivasspor, önemli bir rakip. Gerçekçi olmak gerekirse o maçı kaybetmemiz, her şeyi kaybetmemiz anlamına gelecek. Elimizden gelenin fazlasını yapmalıyız. Ligde her maçta zorluk yaşıyoruz ama Sivasspor maçı, kabul edelim ki başka türlü bir maç olacak. Çünkü karşımızda doğrudan rakibimizi bulacağız. Normalden farklı bir motivasyonla oraya gideceğiz. Çünkü orada onları yenip bu işi tekrar yoluna koymak zorundayız. Takım olarak olağanüstü bir motivasyon içerisindeyiz'' diye konuştu.

-SERKAN: ''SİVASSPOR MAÇINDAN SONRA KOLBASTI''-

Trabzonspor'un sağ kanat oyuncusu Serkan Balcı ise haftalardır sahalarında çok gol kaçırdıklarını belirterek, ''Bu kez gol attık. İyi pozisyonlara girip bunları değerlendirdik. Şansımız da yanımızdaydı. İnşallah bundan sonra böyle devam eder'' dedi.

Serkan, maçın ardından kolbastı oyunu oynamamalarına bordo-mavili taraftarların tepki göstermesine ilişkin olarak ise, ''Biz Sivasspor maçından sonra kolbastı oynamak istiyoruz. Böyle karar aldık. Taraftarımız maç içinde çok destek verdi. Baskı her yerde olabilir. Genç bir takımız, ne kadar az baskı olursa bizim için o kadar iyi. Zamanla bu baskıyı aşacağız. Sivasspor maçından sonra ligdeki durumumuz belli olacak. Sivasspor maçını kazandıktan sonra kolbastı oynayacağız'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*