Yattara'ya teklif yağıyor

Yattara'ya teklif yağıyor.48189
  • Giriş : 30.12.2007 / 10:55:00

Hâlâ dönmedi, Gine kampına katılması bekleniyor. Daha da önemlisi, 2008 Mayıs'ında sözleşmesi bitecek Yattara'ya teklif yağıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

UEFA’ya bildirmişti
Dört koldan transfer için çalışan Trabzonspor, kadrosundaki en önemli isimlerden birini kaybetme ihtimaliyle karşı karşıya... Son haftalardaki futboluyla büyük alkış alan, takımdaki yabancılar arasında en çok forma giyen oyuncu olan İbrahima Yattara, Bordo-Mavili formadan her geçen saat biraz daha uzaklaşıyor. Uzun süre alacaklarını tahsil edemeyen ve bu konuyu UEFA’ya bildirip ülkesi Gine’de olduğunu açıklayan yıldız futbolcunun geç kaldığını ileri süren yönetim, katılmadığı antrenmanları notere tespit ettiriyor.

Mukavele uzatılmadı
Gine Milli Takımı’nın kamp kadrosunda olduğu bilinen Yattara’nın en az 1 ay Trabzonspor’dan uzak kalacağı bildirildi. Ancak Bordo-Mavililer’i bekleyen asıl tehlike yıldız oyuncunun mukavelesiyle alakalı. İbrahima Yattara’nın sözleşmesinin 2008 yılının mayıs ayında sona erecek olmasına rağmen halen kendisiyle mukavele yenilenmemesi ve bunun için bir girişimde de bulunulmaması, ipleri tamamen kopma noktasına getirdi. Taraftarları ve şehri çok sevdiğini her fırsatta açıklamasına rağmen Yattara da ayrılık sinyalleri veriyor.

Sinyalleri vermişti
Kısa bir süre önce yola Trabzonspor’da devam edip etmeyeceği yönündeki yorumlara, “Henüz kararımı vermedim. Ancak çocuklarımın okul problemi var. Kararımda bu da çok etkili olacak” diyen Yattara’ya Fransa ve Belçika’dan ciddi taliplerin olduğu öğrenildi. Deneyimli futbolcuyu son dönemde yakından takip eden kulüplerin menaceri aracılığıyla teklifler ilettiği vurgulanırken, İbrahima Yattara’nın da yurt dışından gelecek bu tip önerilere sıcak baktığı vurgulandı. Şimdi Trabzonspor camiası, yaşanacak gelişmeleri merakla bekliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious