Yavaş: Gökçek'in esnaflarla işi yok

Yavaş: Gökçek'in esnaflarla işi yok.9337
  • Giriş : 08.03.2009 / 04:16:00
  • Güncelleme : 07.03.2009 / 23:38:15

MHP'nin Ankara Adayı Mansur Yavaş; 'Sayın Gökçek'in esnafla falan işi yok. Onun işi arsalarla, Ankaraspor'la' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


MHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, göreve gelirse esnafla sürekli bir araya geleceğini ifade ederek, ''Sayın Gökçek'in esnafla falan işi yok. Onun işi daha çok arsalarla, Ankaraspor'la'' dedi.

Yavaş ve MHP'nin bazı ilçe belediye başkan adayları, Ankara Toptancı Hali'nde önce Ankara Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği'ni ziyaret etti.

Daha sonra haldeki iş yerlerini tek tek dolaşan Yavaş, esnaf ve çalışanlarla sohbet etti. Yavaş ve beraberindekilere çeşitli ikramlar yapıldı.

Esnafın ve çalışanların yönelttiği soruları yanıtlayan Yavaş, ''Gökçek'in bizden aldıklarını geri isteyecek misiniz?'' sorusuna karşılık ''İsteyeceğiz. Bizim işimiz tüyü bitmemiş yetimin hakkını almak'' diye konuştu.

Seçimi kazanması halinde Ankaraspor ve Keçiörengücü'nün belediye ile hiçbir ilişkisinin kalmayacağını söyleyen Yavaş, otoparklardan bu kulüplere gelir sağlanmasına da son vereceğini belirtti.

Yavaş, Ankara'da yapılan yolların, parkların sudan alınan paralarla yapıldığını öne sürerek, bu hizmetlerin ve dağıtılan gıda paketlerinin parasının sudan çıkarıldığını iddia etti.

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Yavaş, halkın ilgisinden memnun olduğunu, Ankara'da bir isteğin açıkça göründüğünü belirterek, bunun gerçekleşeceğine inandığını söyledi.

Ankara Hali'nde sağlıklı bir yaşam ve ticaret şartlarının bulunmadığını ifade eden Yavaş, halin ya elden geçmesi ya da yerinin değişmesi gerektiğini dile getirdi. Yavaş, göreve gelmeleri halinde esnafın görüşünü alarak bu konuda bir çalışma yapacaklarını bildirdi.

Yavaş, ''Bir belediye başkanın görevi esnafın isteklerini yapmak, onun ayakta kalmasını sağlamaktır. Hangi dükkana bakarsanız bakın bir sürü insan ekmek yiyor. Eğer siz bu insanlara destekte bulunmazsanız paket dağıtmak zorunda kalırsınız, belediye de daha çok zarar eder'' diye konuşu.

-''ALLAH ISLAH ETSİN''-

Yavaş, hal esnafının, ''Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in esnafla yeterince ilgilenmediği'' yönündeki serzenişlerinin hatırlatılması üzerine, seçilirse sürekli esnafla birlikte olacağını vurgulayarak, ''Sayın Gökçek'in esnafla falan işi yok. Onun işi daha çok arsalarla, Ankaraspor'la. Biz esnafın ayakta kalması için uğraşacağız'' dedi.

Melih Gökçek'in ülkücülere yaptığı çağrıların anımsatılması üzerine, ''20-25 gün öncesine kadar Mansur Yavaş benim kardeşim falan diyen insanın, şimdi bu tür olaylara girişmesinin sebebi elindeki anketler. Korkunun ecele faydası yok. Onu Allah ıslah etsin diyorum. Verilecek en güzel cevap budur'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*