Yavuz'dan ilginç açıklamalar...

Yavuz'dan ilginç açıklamalar....4913
  • Giriş : 04.05.2006 / 00:00:00

Trabzonspor'un defans oyuncusu Erdinç Yavuz, sezon başında Tolga Seyhan'ın takımdan gitmesiyle defans bloğunun dengeleriisi bozulduğunu iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bir süre yedek kulübesinde oturduktan sonra tekrar 11'e forma bulmaya başlayan Bord-mavili takımın defans oyuncusu Erdinç Yavuz, Trabzonspor'un bu sezon beklenen futbolu oynayamamasının nedenlerini ve kendi performansıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Sezon başında Tolga Seyhan'ın takımdan gitmesiyle defans bloğunun dengeleri çok bozulduğunu ifade eden Erdinç, sezon başında iyi çalışmama konusunda da Şenol Güneş'e göndermede bulundu. Erdinç, "Tolga'yla çok iyi anlaşıyordum. Bence birinci sıraya bunu yazmalıyız. İkincisi de İsviçre'de yaptığımız sezon öncesi hazırlık kampıydı. Bence burada yeterli idman yapamadık. Yapılan idmanlardan futbolcular neler kazandı neler kaybetti hiç bilmiyorum ama gerekli yüklemeler olmayınca takım kondisyon açısından sıkıntı çekti. Sezon içerisinde birkaç arkadaşımızın sakatlanması, cezalı duruma düşmesi gibi olaylar da üst üste geldi. Üst düzey bir takım olmamıza rağmen bazı kilit oyuncuların takımda yer almayışı büyük fark oluşturuyor. Bunlar olunca ister istemez takım olumsuz yönde etkilendi." diye konuştu.

Emrah-Erdinç-Tolga-Volkan dörtlüsünde yakaladıkları havayı Fatih Akyel-Stepanov'la birlikte yeniden yakalamaya başladıklarını vurgulayan başarılı defans oyuncusu şöyle konuştu: "Stepanov'la dil sorunumuz olmasına rağmen mimiklerle anlaşabiliyoruz. Fatih sağda, Lee solda birbirimizin açıklarını kapatıyoruz. Şu an hiçbir sorun yok. Defans oturmaya başladı. Bunu da ikinci yarıda yediğimiz gollerin azlığından anlayabilirsiniz. Fatih defansın göbeğinde oynadığı zaman bazı maçlarda yedek kaldım. Bu da benim açımdan iyi oldu. Çünkü rekabete girmek için çok çalıştım. Rekabet takımın performansını yükseltti. Keşke defansta olan rekabet, takımın diğer mevkilerinde de olabilse. Çeşitli mevkilerde alternatifler bulunabilirse takımımız daha iyi olacak."

Teknik Direktör Vahid Halihodziç'in 'İç saha maçlarımızda oyucularım büyük baskı altında oynuyor" yönündeki açıklamasını nasıl değerlendiriyorsunuz sorusuna Erdinç, "Bu çok doğru bir tespit. Önceki senelerde bunu yaşamıyorduk. Bu seneki başarısızlığın faturası bize çıktı maalesef. Anorthosis maçıyla birlikte başlayan süreç halen devam ediyor. En ufak bir hatada futbolcular ıslıklanıyor. Biz de bundan etkileniyoruz. Bu da sahada oynanan futbolun kalitesini düşürüyor ve takımın kötü gitmesine sebep oluyor." yanıtını verdi.

Erdinç, bir ara takımdan ayrılmak istemesiyle ilgili olarak şu itirafta bulundu: "Moral bozukluğu içinde olduğum dönemde kendimi biraz yalnız hissettim. İşte bu dönemde ayrılmak istedim ama biraz zaman geçtikten sonra bunun ne kadar yanlış bir düşünce olduğunu fark ettim. Kalbim hep burada oldu. Çünkü, bana göre Trabzonspor Türkiye'nin en büyük kulübü"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious