Yayınevi katliamı davası başladı

  • Giriş : 23.11.2007 / 10:55:00

Malatya'da bir yayınevinde 3 kişinin boğazlarının kesilerek öldürülmesiyle ilgili davanın ilk duruşmasına Malatya Adliyesinde başlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Malatya Adliyesi 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşma öncesinde polis, adliye önünde geniş güvenlik önlemleri aldı.

Çok sayıda yerli ve yabancı gazetecinin izlediği duruşmaya, sanıklar jandarmanın geniş güvenlik önlemleri altında cezaevi araçlarıyla getirildi.

Adliyeye, öldürülenlerden Alman uyruklu Tilman Ekkehart Geske'nin eşi Susanna Geske, Diyarbakır Kiliseler Başpastörü Ahmet Güvener, Alman Konsolosluğu Hukuki İşler Başkanı Martin Herman Graft, sanıkların yakınları ve avukatları da geldi.

OLAY

Malatya'da Zirve Yayınevinde çalışan Alman uyruklu Tilman Ekkehart Geske ile Necati Aydın ve Uğur Yüksel boğazları kesilerek öldürülmüş, polis zanlılardan Salih Gürler (20), Cuma Özdemir (20), Hamit Çeker (19) ve Abuzer Yıldırım'ı (19) olay yerinde yakalamıştı.

Olaydan sonra üçüncü katın penceresinden kaçmak isterken düşerek yaralanan Emre Günaydın, kaldırıldığı İÜ Turgut Özal Tıp Merkezinde tedavi altına alınmış, tedavisinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious